Być może pamiętacie, jak jakiś czas temu pisaliśmy Wam o nadchodzącej grze karcianej Star Wars: Destiny, która w polskiej wersji językowej (wydawanej przez Galaktę) nazywać się będzie Star Wars: Przeznaczenie (a jeśli nie, to zawsze możecie sobie przypomnieć to tutaj >>).

Dziś mamy dla wszystkich zainteresowanych tą pozycją kilka bardzo interesujących informacje na temat gry.

Po pierwsze polski wydawca zapowiedział imprezy premierowe, podczas których, oprócz możliwości przedpremierowego nabycia kart i nauki gry, zdobyć będzie można także unikalne plakaty, pudełka na talie, oraz wspaniałą, alternatywną wersję karty Rey, całej w alfabecie Aurebesh, która będzie ogromną gratką dla każdego kolekcjonera. Nie znamy jeszcze pełnej listy imprez, ale jeśli zapytacie o nie w swoim lokalnym sklepie z grami planszowymi i karcianymi, z pewnością uzyskacie bliższe informacje (a gdy tylko pełna lista będzie dostępna, na pewno znajdziecie ją na naszych stronach).

14581383_1178489185564175_7156283949910008954_n

Mi z kolei już dziś udało się zagrać kilka partii w Star Wars Przeznaczenie i o ile wcześniej nie mogłem się gry doczekać, tak teraz oczekiwanie do listopadowej premiery będzie wprost nie do wytrzymania, bowiem gra okazała się naprawdę rewelacyjna!

Przyznam szczerze, że miałem pewne obawy, szczególnie związane z mechaniką, ale już pierwsze partie je rozwiały. Zasady, choć naprawdę wyjątkowo proste (laik opanować je może w 5 minut, zaprawionemu karciarzowi wystarczą pewnie i 3 – DOSŁOWNIE), są też bardzo grywalne, wciągające, a ponad wszystko, dynamiczne. Wprawnym graczom partia nie powinna zając więcej niż 15-20 minut, ale każda z nich będzie przepełniona akcją, która nie zwalnia ani na moment.

Drugą, problematyczną kwestią wydawała mi się duża losowość, która przecież musi towarzyszyć częstym rzutom kośćmi. Ale okazuje się, że i to nie stanowi żadnego problemu, okazuje się bowiem, że praktycznie każdy rezultat można w ten, czy inny sposób wykorzystać, a i ewentualnie przerzucenie problemu nie stanowi.

Na razie nie widzę zatem w grze słabych punktów (choć grałem z wykorzystaniem jakichś 35% kart) i naprawdę gorąco wszystkich zachęcam, by tą pozycją się zainteresować i dać jej szansę, chociażby podczas imprezy premierowej.