Są wśród nas gracze Xbox One? Mamy świetną wiadomość dla nich! EA oznajmiło, że do skarbca usługi EA ACCESS trafi gra Star Wars: Battlefront. Wszyscy abonenci EAA będą mogli pobrać i zagrać w tytuł od DICE dowolnie długo, przez cały okres trwania subskrypcji.

EA Access jest usługą wprowadzoną przez Electronic Arts do konsoli Xbox One, która daje subskrybentom następujące możliwości:

  • Granie w kilkugodzinnego triala do tygodnia przed oficjalną premierą gry. Battlefront miał dotychczas trwającą 10 godzin wersję demonstracyjną. To samo będzie w przypadku Battlefronta 2, które ma premierę już za rok oraz wszystkie inne tytuły EA, w tym oczywiście gry Star Wars.
  • Granie w bez ograniczeń w gry z tzw. skarbca (ang. „the vault”). Właśnie tam teraz trafia wyżej wspomniana gwiezdnowojenna strzelanka od DICE.
  • 10% rabatu na produkty EA, w tym DLC. Dzięki temu Season Pass SWBFa bez dodatkowych promocji jest najtańszy ze wszystkich 3 platform, na których gra została udostępniona.

Posiadacze Xboxa czekali na możliwość zagrania w Battlefronta trochę dłużej, niż na inne produkcje od EA. Prawdopodobnie było to spowodowane tym, że IP Battlefronta należy w pełni do LucasFilmu i Elektronicy musieli najpierw uzyskać zgodę. Ale wszyscy się doczekali i można być pewnym, że gra zyska wielu nowych graczy.

Do zobaczenia na froncie i niech (zielona) Moc będzie z Wami!