Najbliższy odcinek Rebeliantów zatytułowany Imperial Supercommandos zadebiutuje dopiero 5 listopada, jednak już dziś dostaliśmy jego wielce intrygujący klip.

Oto on:

Jak widzimy Rebelianci na swej swej drodze znów spotkają Madalorian, aczkolwiek już nie tak „przyjacielskich”, jak Fenn Rau. Co prawda, jak wiemy z poprzedniego klipu, i on pojawi się w nadchodzącym odcinku, jednak to zupełnie inna frakcja Mandalorian będzie w centrum wydarzeń.

W klipie pierwsze skrzypce gra oczywiście Sabine oraz znany z komiksu – Darth Maul – Son of Dathomir – Gar Saxon. Tam poznaliśmy go jako jednego z przywódców Mandalorian wiernych Maulowi i należacych do jego Shadow Collective. Teraz jednak jest on na usługach Imperium, które ma przywrócić Mandalore jej dawną potęgę. To jednak nie jest najważniejsze (ani zaskakujące), bowiem Gar wspomina także rodzinę Sabine, a w szczególności jej matkę, która ma być jakoby jego sojuszniczką i poszukuje swej córki marnotrawnej.

I tutaj można się zastanowić, czy przypadkiem Sabin nie jest córką innej członkini Shadow Collective, a mianowicie Rook Kast, którą także poznaliśmy we wspomnianym już komiksie poświęconym Maulowi. Inna teoria głosi, że matką rebelianckiej Mandalorianki jest Bo-Katan Kryze, która jak wiemy, pojawi się w 3. sezonie Rebeliantów. Wydaje się co prawda niezbyt prawdopodobne, by dobrowolnie przyłączyła się ona do Gara Saxona, ale przecież nie musiał on w tej kwestii mówić prawdy.

W każdym razie już niebawem sporo się zapewne wyjaśni, a my powinniśmy poznać nowe fakty z życia Sabine Wren.