Przez długi czas po ogłoszeniu zakończenia komiksowej serii Darth Vader, wydawnictwo Marvel nie ogłaszało nowej, regularnej (ongoing) serii. Na szczęście sytuacja ta właśnie uległa zmianie, a nowa seria zadebiutuje w grudniu tego roku!

Za tytuł odpowiadać będzie duet: scenarzysta Kieron Gillen (wcześniej Darth Vader) oraz rysownik Kev Walker.

14322790_1069536913161331_1118256364425709820_n

Na chwilę obecną nie wiemy nic więcej. W tajemnicy trzymany jest między innymi tytuł nowego wydawnictwa. Dostaliśmy natomiast nieco informacji na temat okładkowych wariantów dwóch pierwszych numerów, które pozwalają nam spekulować, o kim opowiadała będzie nowa seria.

Całkiem prawdopodobne, że jej bohaterką będzie Doctor Aphra. Wskazuje na to osoba scenarzysty, który stworzył tę postać i uczynił z niej ulubienicę fanów; warianty okładek z droidami, bo wiadomo, że Aphra ma do nich słabość, a ostatnimi czasu współpracowało blisko z dwoma uroczymi blaszakami – Triple Zero oraz Bee-Tee; a także okładkowy wariant Salvaroda Larroci, która określona jest jako „dotychczasowa historia” (story thus far), a w końcu to właśnie ten artysta rysował dotychczasową historię Aphry. Czy zatem czas na ciąg dalszy?

A Wam podoba się pomysł solowego komiksu doctor Aphry, czy wolelibyście kogoś innego?