Nagłówek niczym z głównej strony Gwiezdnego Pudelka, ale tak! Leia w końcu przełamała milczenie i wyznała dlaczego w Przebudzeniu Mocy ona i Han nie są już parą.

Grająca Leię Organę Carrie Fisher została zaproszona na imprezę Saskatoon Comic & Entertainment Expo odbywającą się w Kanadzie. Uczestniczyła w panelu, podczas którego, między innymi, padło pytanie o powód rozstania Hana i Lei. Aktorka odpowiedziała następująco:

Carrie: Stanowczo za dużo przemycał. Dziewczęta, ja wiem, że nie chcecie, żeby wasz mąż przemycał, prawda? Za dużo spędzał czasu z tym włochatym kolesiem. Myślę, że z tym wiele rzeczy było nie w porządku. Za mało mnie zabierał w hiperprzestrzeń… taki eufemizm. Wiecie, byliśmy ze sobą już jakiś czas…

Prowadzący: No tak, hiperprzestrzeń się przejada po tak długim czasie razem…

Carrie: Nie, nie przejada się. Mamy do tego roboty.

No cóż… Różne ludzie miewają powody do rozstań. Ale przecież wiemy, że ten związek był burzliwy od samego początku. Mimo rozstania Leia i Han byli do siebie przywiązani, czego dowody widzieliśmy w Przebudzeniu Mocy. Kolejnym tego dowodem może być stwierdzenie Carrie Fisher, że ma nadzieję, że Han powróci w kolejnych częściach jako duch.

Więcej fragmentów wypowiedzi Carrie Fisher tutaj.