Niedawno w magazynie Star Wars Insider pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącego DLC do Battlefronta – „Death Star”. Są to między innymi detale, na które wszyscy czekaliśmy – umiejętności dwóch postaci specjalnych, Bosska i Chewiego.

1. Bossk

bossk

Bossk to trandoshański łowca nagród wynajęty przez Dartha Vadera do znalezienia Sokoła Millenium w epizodzie piątym. Dodatkowo miał też swoje pięć minut w serialu The Clone Wars, a także w komiksach z serii Star Wars Komiks. Trafił również do Battlefronta i nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy. Jeszcze bardziej podnieca mnie fakt, iż ma świetne zdolności (póki co tylko dwie, niestety) i to, że będzie używał ulepszonego karabinu Relby.

  1. Zdolność pasywna
    Bossk będzie regenerował swoje punkty życia przez zabójstwa, nie będzie potrzebował żetonów z życiem. EA kierowało się tym, że trandoshanie mają bardzo wysoko rozwiniętą regenerację. Potrafią nawet wychodować sobie nową kończynę gdy wcześniejszą utracą w walce. Zazdroszczę 😀
  2. Umiejętność I
    Bossk rzuca pod swoje nogi granat dioxisowy, po czym szybko odskakuje w bezpieczne miejsce (oby saltem, oby saltem!), ponieważ jego gatunek jest bardzo zwinny.

2. Chewbacca

Chewbacca the Wookiee Peter Mayhew

Chewiego chyba nie muszę Wam przedstawiać? Dodam jedynie, że jestem zawiedziony, że został dodany do gry tak późno, zwłaszcza, że jego postać również prezentuje się świetnie. Korzystał będzie ze swojej legendarnej już kuszy blasterowej, jednak do tej pory nie wiadomo jak dokładnie. Jedni spekulują, że będzie to bardzo szybko odnawiająca się karta, inni mówią, że będzie po prostu zwykłą bronią.

  1. Umiejętność pasywna – im więcej wrogów zabije z kuszy, tym więcej strzałów może wystrzelić na raz. Dla zwykłego żołnierza liczba ta wynosi pięć, dla Chewiego może być zdecydowanie więcej.
  2. Podwojenie ilości wystrzałów z kuszy. Nie jest pewne jak do końca będzie to działać, czy czasowo, czy może wystrzelenie np. dziesięciu boltów blasterowych na raz. Jedno jest pewne – dla dobrego gracza Chewbacca może być bardzo niszczycielską bronią na polu bitwy.
  3. Krzyk Wookiego – Chewie krzyczy wywołując strach i dezorientację u wrogów. Czyżby ludzki granat wstrząsowy?
  4. Powalenie – Wookie może atakować rękami i zadawać potężne ciosy na bliskie dystanse, co jest przyjemnym nawiązaniem do siły kudłatego wojownika.

Dostaliśmy również informację na temat skórek dla trójki bohaterów rebelii. Księżniczka Leia będzie miała szaty z „Nowej Nadziei”, a Luke i Han przyodziani zostaną w zbroje szturmowców. Dla mnie bomba!

Spodziewam się, że już niedługo napisze dla Was pełny spis map, zmian i postaci z nadchodzącego dodatku, jednak na dzisiaj to tyle. Miłego dnia/wieczoru/nocy i niech Moc będzie z Wami! 🙂