W sobotę odbyła się w Krakowie pierwsza impreza, które patronował reaktywowany portal starwars.pl – Weekend z Mocą, także nie mogło zabraknąć tam naszej reprezentacji w postaci mojej skromnej osoby oraz naszego redaktora naczelnego Wojtka. Organizatorzy – Krakowską Sieć Fantastyki, przygotowali dla nas i pozostałych uczestników całkiem sporo atrakcji.

DSC_0661

Cała impreza rozpoczęła się o 11. Na początku poszedłem na prelekcję jednego z członków Krakowskiego Fandomu Star Wars, o najlepszych dziełach z Starego Kanonu. Marcin świetnie przybliżył wszystkie ciekawe pozycje z EU.

DSC_0724

Po prelekcji spróbowałem swoich sił w grze X-Wing. Zasady są w miarę proste, a gra bardzo wciąga. Więcej możecie przeczytać o niej w naszym ostatnim artykule. Niestety moja drużyna przegrała z ekipą Mandalorian.

DSC_0776

Podczas gry zrobiłem sobie krótką przerwę, żeby sfotografować pokaz walki na miecze świetlne. Członkowie Brotherhood of the Sith dali świetny popis swoich umiejętności. Trójka bohaterów potrafiła nawet zawrzeć krótką historię w pokazie. Pojedynek dwóch uczniów, a następnie ich mistrza oglądało się świetnie. Było ewidentnie widać, że to profesjonaliści.

DSC_0821

Przy okazji odwiedziłem część imprezy przeznaczoną dla młodszych uczestników. Wcześniej brali udział oni w nauką walki mieczem bezpiecznym, gdzie nauczycielami byli również członkowie bractwa sithów. W jednym pomieszczeniu odbywała się sesja gry RPG Mos Eisley. Gra która wymagała bardzo bujnej wyobraźni, była bardzo emocjonująca dla uczestników.

DSC_0718

DSC_0733

Po sesji w X-winga wziąłem udział w kalamburach, ale po dwóch rundach stwierdziłem, że to zdecydowanie nie dla mnie i udałem się na następną prelekcję. Tym razem dotyczyła ona sytuacji politycznej w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Kolejny członek Krakowskiego Fandomu Star Wars Tomek przybliżył systemy polityczne opisane w Nowym Kanonie i świetnie porównywał je do dzisiejszych dzięki czemu dużo łatwiej można było wszystko zrozumieć.

DSC_0909

Ostatnią prelekcją w której wziąłem udział była Budowa Mieczy Świetlnych. Łukasz ciekawie opisał historię, budowę oraz formy walki tej broni.

Cała impreza zakończyła się około godziny 19.

Podsumowując byłem bardzo mile zaskoczony ilością atrakcji oraz uczestników. Prelekcje były świetnie przygotowane i bardzo dobrze się ich słuchało. Jeśli chodzi o zaplecze techniczne, czyli projektory, komputery czy same pomieszczenia nie mam nic do zarzucenia. Osoby odpowiedzialne za zabawy dla dzieci wywiązały się z obowiązku znakomicie. A pokazy walki były świetne.  Jednak impreza mogła być lepiej rozreklamowana, brakowało plakatów czy informacji, że właśnie w tamtym miejscu jest konwent.

Debiutujący Weekend z Mocą spełnił moje oczekiwania i z niecierpliwością czekam na kolejną edycję!