Niedawno pisaliśmy o nowym dodatku do Star Wars: Imperium Atakuje, a dziś kolejna porcja nowości od Galakty, tym razem o nowych dodatkach do Star Wars Armada.

Będą to dwa nowe statki, po jednym dla Rebelii i Imperium. Dla Imperium będzie to Krążownik przechwytujący, a dla Rebelii krążownik gwiezdny o nazwie Liberty.

Tak o krążowniku pisze wydawca:

W bitwach rozgrywanych w Star Wars: Armada Krążownik przechwytujący to dobry wybór wśród statków na średniej podstawce, który w pewnym sensie może być porównywany nawet do samego Niszczyciela Gwiezdnego. Jednak po kilku grach stanie się jasne, że Krążownik przechwytujący ma w grze zupełnie inne zastosowanie i dobrze jego wykorzystanie będzie polegało na odpowiednim użyciu kart Emitera eksperymentalnego, który obniża szybkość statków o 1 i Emitera studni grawitacyjnej, który umieszcza w grze żeton, wokół którego prędkość rozstawianych statków wynosi 0.

To oczywiście nie wszystko co ma do zaoferowania Krążownik przechwytujący. W zestawie, wraz z pomalowanym statkiem, znajdziecie czternaście ulepszeń, dwie karty statków, instrukcję i wszystkie niezbędne do gry żetony.

 

interdictor

A Liberty Galakta opisała tak:

Podobnie jak Home One, Liberty to także statek na dużej podstawce, który wchodzi do gry z ośmioma punktami kadłuba. Jednak na rozmiarze i fakcie, że oba statki były zaprojektowane przez Mon Calamari, podobieństwa się kończą. Liberty, w przeciwieństwie do Home One, to potężny statek, który doskonale przystosowany jest do frontalnego ataku. Siedem kości we frontalnej baterii dział i pięć przednich osłon sprawia, że znalezienie się przed Liberty to dla statków Imperium pewna śmierć. Co więcej karty, które znajdziecie w zestawie z Libertyskupiają się głównie na ofensywie.

liberty

Dodatki robią wrażenie, szczególnie swoim bogactwem. Szczególnie cieszy mnie dodanie krążownika ze studnią grawitacyjną, taką jak była w Star Wars: Rebelianci, możliwość zagrania nim jest super.

Nowe rozszerzenia trafią do sklepów w drugiej połowie 2016.

Po więcej informacji odsyłam na stronę Galakty.

A czy Wy gracie w Armadę lub inne planszówki?