Na konferencji prasowej poprzedzającej największe targi przemysłu gier komputerowych E3, firma Electronic Arts miała dla fanów Star Wars kilka interesujących ogłoszeń, a także zaprezentowała film ukazujący, czego gracze mogą się spodziewać w niedalekiej przyszłości.

Jade Raymond z EA ogłosiła, że studio Motive dołączy do DICE w pracach nad drugą częścią gry Battlefront, która zawierać będzie materiały z nowych filmów. Z kolei studio Respawn w swej grze wkroczy w „nową erę” Star Wars.

W poniższym filmiku zostały pokazane także wczesne materiały z gry, nad którą pracuje studio Visceral (o której wspominałem już tutaj >>), a także zdradza, że w pracach nad grą uczesnity legendarny artysta koncepcyjny – Doug Chiang. Dostajemy tez krótki wgląd za kulisy studia Respawn i ich prace nad sceną walki na miecze świetlne z wykorzystaniem technologii „motion capture”.

A oto wspomniane video:

Jedyne czego zabrakło w prezentacji EA, to konkretów, bowiem nie dostaliśmy ani tytułów nadchodzących gier, ani tym bardziej, choćby przybliżonych dat ich premier, aczkolwiek może te informacje studio zarezerwowało sobie na Star Wars Celebration Europe, które odbędzie się już w lipcu.