Nie tak dawno Rian Johnson poinformował, że prace na planie Epizodu 8 osiągnęły półmetek, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się etap postprodukcji. A jednym z najważniejszych jej elementów jest nagrywanie ścieżki dźwiękowej i komponowanie muzyki.

Oczywiście dla ogromnej większości fanów oczywistym jest, że muzyką ponownie zająć powinien się legendarny kompozytor John Williams, który odpowiadał za muzykę we wszystkich dotychczasowych częściach Sagi. Tym niemniej jego udział nie został jeszcze potwierdzony i na chwilę obecną wygląda na to, że kompozytor dla Epizodu 8 nie jest jeszcze znany.

A co do powiedzenia w tym temacie ma sam zainteresowany? Podczas niedawnej imprezy z udziałem Orkiestry Filadelfijskiej kompozytor powiedział odnośnie Epizodu 8:

„Powiedziałem producentom, że sam nie wiem, czy chcę zająć się kolejnym filmem, jednak na pewno nie chcę, by zajął się nim kto inny”.

Powiedziane było to oczywiście w mocno żartobliwym tonie, ale choć nikt z nas nie wyobraża sobie muzyki innej, niż ta komponowana przez Johna Williamsa, to trzeba pamiętać, że artysta ma już swoje lata (85) i nikt nie mógłby mieć mu za złe, gdyby jednak wybrał emeryturę.

Poza tym wraz z Rogue One skończy się też monopol kompozytora na muzykę filmową spod znaku SW.