Po dwóch latach pracy światło dzienne ujrzał nareszcie rewelacyjny fan-film skupiający się na postaci Dartha Maula.

Darth Maul: Apprentice, bo tak brzmi jego tytuł, to dzieło (producent, scenarzysta i reżyser) Shawna Bu z T740 Production, który jak wiele innych osób, dostrzegł niewykorzystany potencjał drzemiący w postaci bodaj najsłynniejszego syna Dathromiru.

Film zachwyca przede wszystkim wspaniałą choreografią walk, a także całkiem niezłymi, jak na fan-film, efektami, ale o dziwo, w subtelny, acz wyrazisty sposób uchwycono głębię, która może drzemać w postaci Dartha Maula.

Zresztą obejrzyjcie i podziwiajcie sami:

Przy okazji powyższego filmu znów ożyły dyskusje na temat solowego filmu skupiającego się na postaci Maula. Sam Ray Park (który wykreował tę postać w Mrocznym Widmie) z chęcią powrócił by do swej najsłynniejszej roli.

Wielu fanów też byłoby z tego bardzo zadowolonych, jako że Maul jest postacią bardzo lubianym i najlepszym co wyszło z Trylogii Prequeli. Aczkolwiek nie wiem, czy nadawanie głębi i znaczenia tej postaci jest najlepszą. Mi marzy się film akcji, a’la kino „kung fu” rodem z Hong Kongu, choć prawda jest taka, że chińskie kino kopane ma coraz większą konkurencje. Ale coś w stylu i klimacie słynnego, indonezyjskiego The Raid w świeci SW, z Maulem w roli głównej i najwyższą kategorią wiekową… Mmmmm, pomarzyć fajna rzecz 🙂