Doskonała wiadomość pojawiła się na oficjalnej stronie starwars.com! Poznaliśmy datę premiery serialu animowanego Star Wars: Young Jedi Adventures i mieć ona będzie miejsce już niedługo!

Star Wars: Young Jedi Adventures

A dlaczego to tak doskonało wiadomość? Ano dlatego, że animacja Star Wars: Young Jedi Adventures, będzie pierwszym serial Star Wars skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym. Przyznam szczerze, że jako rodzic 4,5-latka, od dłuższego czasu szukałem sposoby, na zarażenie syna moją pasją, a Young Jedi Adventures może okazać się na to świetnym sposobem!

Lys, Kai i Nubs

Potwierdzają to też słowa producenta, Jamesa Waugha, który powiedział, że serial tworzony był ze świadomością, że mlodych widzów będzie to najczęściej wstęp do poznawania odległej galaktyki. Do potrzeb i upodobań najmłodszych dostosowane zostały też postaci, ton serialu oraz lekcje, które są w nim przekazywane, a twórcy zrobili wszystko, by uchwycić magię Star Wars, a jednocześnie spełnić oczekiwania jakie wobec bajek mają rodzice.

Premiera Star Wars: Young Jedi Adventures

Serial rozgrywać będzie się w czasach Wielkiej Republiki i opowiadać będzie o młodzikach Kai, Lys, i Nubsie, a także ich przyjaciołach Nashu i RJ-83, którzy pod okiem Mistrza Yody odbieraj bardzo cenne, życiowe lekcje nie tylko na temat Mocy.

Premiera Star Wars: Young Jedi Adventures
Mistrz Yoda, Kai, Lys, Nubs, NAsh oraz RJ-83

W obsadzie serialu zobaczymy, a raczje usłyszymy  Jamaala Averego Jr. jako Kaia Brightstara, Juliet Donenfeld jako Lys Solay, Dee Bradley’a Bakera jako Nubsa, Emmę Berman jako Nash Durango, Jonathana Lipowa as RJ-83 i Piotra Michaela jako Mistrza Yoda. Premiera serialu na platformie Disney+ oraz kanale Disney Junior zapowiedziana została na 4 maja.

Źródło: link.