Disney+ Day to wydarzenie, które ma być nową formą celebracji rocznicy powstania platformy streamingowej, która przypada 12 listopada. W tym dniu na platformie pojawi się wiele nowych produkcji, a także zaprezentowane zostaną zapowiedzi i plany na przyszłe lata związane zarówno z samym serwisem, jak i nadchodzącymi tytułami ze stajni Disneya, w tym oczywiście ze świata Gwiezdnych wojen. Na chwilę obecną wiemy już, że tego dnia pojawi się specjalny dokument o postaci Boby Fetta, zatytułowany Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett. Wygląda na to, że może nie być to jedyny gwiezdnowojenny materiał, który zobaczymy tego dnia. Portal Star Wars News Net dotarł do informacji, że Lucasfilm szykuje dla nas jeszcze kilka innych niespodzianek.

Pierwsze spojrzenie na „Obi-Wana Kenobiego”

Według doniesień, podczas Disney+ Day będziemy mogli zobaczyć pierwszy oficjalny materiał dotyczący serialu Obi-Wan Kenobi. Nie wiadomo, czy będzie to zwiastun, materiał zza kulis, czy może tylko krótka zajawka, ale kilka innych źródeł (w tym Jordan Maison oraz Big Screen Leaks) również potwierdziło, że tego dnia ujrzymy pierwsze ujęcia z nadchodzącej produkcji.

Materiały zza kulis „Księgi Boby Fetta”, „Andora” i 3. sezonu „The Mandalorian”

Kolejną niespodzianką mają być materiały zza kulis trzech innych produkcji live-action. Zdjęcia do 3. sezonu The Mandalorian rozpoczęły się stosunkowo niedawno, więc w tym przypadku możemy otrzymać np. jakiś krótki klip z pierwszego dnia zdjęć. W przypadku Księgi Boby Fetta i Andora możliwe, że otrzymamy coś więcej.

Zajawka 2. sezonu Parszywej Zgrai i inne animacje

Nie tylko serialami live-action człowiek żyje, dlatego podczas Disney+ Day możemy otrzymać również pierwszą zajawkę drugiego sezonu Parszywej Zgrai, nad którym prace trwają już od kilku miesięcy. Poza Zgrają, może zostać zapowiedziany też zupełnie nowy animowany projekt, o którym jeszcze nic nie wiadomo.

Należy pamiętać, że to wciąż tylko plotki, dlatego radzimy ostudzić swój zapał i poczekać do 12 listopada, aby samemu przekonać się, co na nas w tym dniu będzie czekać. Liczymy jednak, że Disney+ Day przyniesie wiele wspaniałych zapowiedzi i nowości, o których będziemy mogli Was informować.

Źródło: link.