Po świetnym zwiastunie pokazującym obszerne fragmenty rozgrywki gry Jedi: Ocalały, jej reżyser, Stig Asmussen, w rozmowie z Game Informer, opowiedział nieco więcej o kilku nowościach, które mieliśmy okazję zobaczyć.

Nowe style walki Cala Kestisa

Jak może pamiętacie, w pierwszej odsłonie gry, Cal miał do dyspozycji 2 (a właściwie 2,5) style walki ściśle powiązane z bronią, jaką się posługiwał. Posługując się „zwykłym” mieczem świetlnym, nasz bohater zadawał większe obrażenia, jednak w walce z większą ilością wrogów znacznie lepiej sprawdzał się miecz podwójny, który zadawał jednostkowo mniejsze obrażenia, jednak Cal był w stanie wyprowadzać ciosy znacznie szybciej, a także lepiej blokować ataki nadchodzące z różnych stron. Mógł się on też nauczyć przełączać tryby w trakcie walki wyprowadzając przy bym bardzo skuteczną i zadającą spore obrażenia, kombinacje.

Stig Asmussen zdradził, że w Ocalałym będziemy mieli aż 5 stylów. Walka dwoma mieczami stanie się pełnoprawnym stylem, który czerpać będzie z szybkości Cala. Widzieliśmy też, że w którymś momencie nasz bohater dostanie w swe ręce miecz o krzyżowym ostrzu. Ciosy zadawane tym mieczem mają być znacznie potężniejsze, ale dziać się to będzie kosztem szybkości ataków. Ostatnim trybem, o którym wspomniał reżyser gry (można się domyślać, że pozostałe dwa style, to te znane z pierwszej odsłony gry) będzie posługiwanie się jednocześnie mieczem i blasterem.

Jak wyjaśnia Stig, ten konkretny styl mówi sporo o tym, w jakim miejscu znalazł się Cal. Ciężkie czasy, jakie nastały w galaktyce, zmuszają co do korzystania z niekonwencjonalnych rozwiązań, które byłyby nie do pomyślenia w erze świetności Jedi.

W Ocalałym bardzo ważne ma też być odkrycie, którzy wrogowie są najbardziej wrażliwi, na który ze stylów i umiejętne przechodzenie między nimi.

Bode Akuna

Kolejny temat, jaki został poruszony w rozmowie, to temat nowego towarzysza broni Cala, który ma być mu niczym brat. Mowa tutaj o Bodym Akunie, który ma pomagać Calowi nie tylko w walce, ale także eksploracji. Zresztą w tym temacie czekają na nas nowości w postaci możliwości korzystania z różnorodnych wierzchowców, a także pistoletu z linką. Cal będzie też w stanie włączyć swe umiejętności, by docierać do obszarów wcześniej dla niego niedostępnych.

Wszystko to wskazuje na to, że Jedi: Ocalały będzie doskonałym połączeniem tego, co pamiętamy z Upadłego Zakonu, z nowymi elementami, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią rozgrywkę.

Star Wars Jedi: Ocalały

Przypomnijmy, że akcja STAR WARS Jedi: Ocalały™ rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach ze STAR WARS Jedi: Upadły zakon™. Cal musi zawsze być krok przed nieustającym pościgiem Imperium, dźwigając brzemię bycia jednym z ostatnich Jedi w galaktyce.

Tworzone przez doświadczony zespół studia Respawn Entertainment Jedi: Ocalały przybliży kultowe historie, światy i postacie uniwersum STAR WARS znane z Jedi: Upadły zakon.

Więcej informacji o grze

Jeśli i Wy z niecierpliwością czekacie na grę Star Wars Jedi: Ocalały, z pewnością zainteresują Was także te artykuły:

Źródło: link.