Ahsoka Tano – postaci tej nikomu już dzisiaj przedstawiać chyba nie trzeba. Choć młoda padawanka Anakina początkowo irytowała wielu fanów, z czasem stała się ich ulubienicą i jedną z najbardziej kochanych postaci Gwiezdnej Sagi.

Tym bardziej swego czasu ucieszył nas jej powrót w serialu Star Wars: Rebelianci, a zasmuciła emocjonalna i emocjonująca konfrontacja z Darthem Vaderem. Ale choć los Ahsoki został, zdawałoby się, przypieczętowany, to fani wciąż mają nadzieję, że ich ulubienica przeżyła spotkanie ze swym byłym mistrzem. Wydawać się to może naciągane, ale faktem jest, że nie zobaczyliśmy jak Ahsoka umiera. Dodatkowo, twórca serialu Dave Filoni kilkukrotnie sugerował (na przykład podczas Star Wars Celebration Europe), że Ahsoka Tano mogła jednak przeżyć.

Dziś mamy już definitywną, choć nieco wymijającą odpowiedź na temat przyszłości bohaterki. Otóż jak donosi Ashley Eckstein (aktorka użyczająca głosu Ahsoce) w porozumieniu z Davem Filonim „Ahsoka ma przyszłość”.

Oczywiście może to oznaczać kolejną książkę (w październiku ubiegłego roku ukazała się powieść pt. Ahsoka) lub komiks. Ale nie bez znaczenia może być fakt, że zdradziła to właśnie Ashley. Oznaczać to może, że Ahsoka, albo przynajmniej jej głos powrócą w serialu lub filmie.

Z jednej strony może to oznaczać, że Ahsoka przeżyła jednak konfrontację z Vaderem, ale wcale nie musi. Wcześniej pisaliśmy o możliwym powiązaniu seriali Wojny Klonów oraz Rebelianci z Epizodem 8. Może coś jest tam na rzeczy, a zmarła Ahsoka porozumie się Ezrą za pośrednictwem „jej” convora?

Oczywiście jest jeszcze przynajmniej innych, znacznie prostszych odpowiedzi, jak na przykład pojawienie się jej, bądź jej głosu w wizji jednego z bohaterów. Ewentualnie jakaś retrospekcja, czy inny, bardziej pokrętny sposób na zapewnienie Ahsobe „przyszłości”.

A Wy jak myślicie, czy Ahsoka Tano zginęła z ręki Vadera, czy też jeszcze ją zobaczymy?

Na koniec jeszcze ciekawostka. Otóż Ashley podzieliła się z nami powyższą rewelacją będą specjalnym gościem podczas jednego z Rejsów Disney’a. Od jakiegoś czasu bowiem, w ich ramach  organizowane są tzw. Star Wars Days. Temat zaciekawił nas na tyle, że postaramy się dowiedzieć czegoś więcej i o tym w ramach ciekawostki napisać. A tymczasem tutaj znajdziecie rozkład rejsów >>