Podczas trwającego właśnie New York Comic Con odbył się panel poświęcony Wielkiej Republice, na których dostaliśmy sporo nowych okładek, opisów i informacji na temat pozycji wchodzących w skład rozpoczynającej się właśnie 2. fazy.

The High Republic – Cataclysm

W kwestii powieści Lydii Kang nie wiemy jeszcze za wiele, poza tym, że jej premiera zapowiedziana jest na 4 kwietnia. Cały oficjalny opis to zdradza tylko, że…

Oto nowa przygoda w erze Wielkiej Republiki, której akcja rozgrywa się po wydarzeniach powieści Convergence oraz słuchowiska The Battle of Jedha.

Dowiadujemy się też, że postać na okładce, dzierżąca i miecz świetlny i blaster, to Axel Greylark, syn ówczesnego kanclerza.

The High Republic – Quest for Planet X

Powieść dla młodszych czytelników autorstwa Tessy Gratton także zadebiutuje 4 kwietnia. Tutaj oficlajny opis, choć dłuższy, również niewiele zdradza.

Przepełniona zawrotnie szybką akcją powieść zabierze nas na najdalsze obszary Zewnętrznych Rubieży okresu Wielkiej Republiki, 150 lat przed wydarzeniami Fazy 1. To czas przedsiębiorczych nadprzestrzennych pionierów, odważnych Padawanów i sabotażystów, którzy zrobią wszystko, by zakłócić Republikańską misję połączenie galaktyki bojami komunikacyjnymi. Przekonamy się, że nawet najmłodsi piloci i Padawani, mogą mieć do odegrania wielkie role.

Podczas panelu dowiedzieliśmy się też, że akcja powieści przynajmniej częściowo rozgrywać się będzie na Batuu.

The High Republic – Path of Vengeance

Powieść dla młodzieży autorstwa Cavana Scotta będzie zwieńczeniem 2. Fazy Wielkiej Republiki, w której spotkamy poszukujących szczęścia odkrywców, tajemniczych wyznawców i dzielnych Jedi. Ich ścieżki przetną się na planecie Dalna, a konsekwencje rozgrywających się tam wydarzeń będą odczuwalne jeszcze po setkach lat.

Na okładce widzimy Mardę Ro (matka lub babka Marchiona???), a także dwoje Jedi. A w cieniu czają się najprawdopodobniej Shrii-ka-rai.

Premiera książki zapowiedziana jest na 2 maja.

Antologia dla młodzieży

Z kolei w lipcu pojawić ma się antologia opowiadań dla młodzieży, powiązanych z każdą Fazą Wielkiej Republiki, w tym także z Fazą 3. Autorów, których opowiadania pojawią się w książce, mamy wymienionych na załączonym obrazku.

The High Republic – Yoda and the Younglings

Na koniec coś dla najmłodszych fanów Gwiezdnych wojen, czyli zapowiedź książeczki Yoda i młodziki, którą Charles Soule napisał wraz ze swoją córką Rosemary. I choć nie znamy jeszcze kanonicznych losów sympatycznego Padawana Wookiee Burryagi, to wiemy, że na pewno pojawi się w tej publikacji, która zadebiutuje w październiku 2023 roku.

Na którą z powyższych książek czekacie najbardziej?

Źródło: link.