Oto komiksy Star Wars, które wydawnictwo Marvel przygotowało dla nas na listopad 2022.

2 listopada

Star Wars #29

Okładka komiksu Star Wars #29

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Ramon Rosanas
Okładka: E.M. Gist
Oficjalny opis: Gdy linie zaopatrzeniowe są w niebezpieczeństwie z powodu obietnic, których Szkarłatny Świt nie był w stanie dotrzymać, generał Organa wie, że to tylko kwestia czasu, zanim Rebelii skończą się kluczowe zapasy. Na szczęście Amilyn Holdo wie, jak temu zaradzić. Szykuje się polowanie na ogromne zapasy paliwa, które zaginęły wieki temu.

Bounty Hunters #28

Okładka komiksu Bounty Hunters #28

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: Łowcy nagród walczą desperacko, by nie dać się pochłonąć czarnej dziurze. A jakby tego było mało, chcą ich dorwać Pykowie. W tym samym czasie zastanawiamy się, co Valance będzie musiał poświęcić, by służyć Imperium.

The High Republic – The Blade #1 (of 4)

Okładka komiksu The High Republic – The Blade #1

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Marco Castiello
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: Oto jak powstał legenda Portera Engle’a, być może najwspanialszego szermierza ery Wielkiej Republiki. Wraz ze swoją towarzyszką, rycerka Jedi imieniem Barash, przemierza on galaktykę służąc jako strażnik pokoju i sprawiedliwości. Ale nawet Porter Engle ma wrogów, których nie jest w stanie pokonać.

The Mandalorian #5 (z 8)

Okładka komiksu The Mandalorian #5

Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Georges Jeanty
Okładka: Stephanie Hans
Oficjalny opis: Na pewnej dobrze znanej, pustynnej planecie Mandalorianin pomaga początkującemu łowcy nagród, który porwał się z motyką na dwa słońca.

9 listopada

The High Republic #2

Okładka komiksu The High Republic #2

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Ario Anindito
Okładka: Ario Anindito
Oficjalny opis: Jeden Jedi zostaje odnaleziony martwy w starożytnej świątyni, a drugi idzie tropem mordercy. Kto używa pradawnej zdolności na ulicach świętego miasta i dlaczego giną święte relikty? I dlaczego wszystkie ślady prowadzą do świątyni Whillów.

Star Wars: Revelations

Okładka komiksu Star Wars: Revelations

Scenariusz: Mark Guggenheim
Rysunki: Salvador Larroca, Paco Medina i inni
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Po Wojnie łowców nagród, przyszedł czas na Szkarłatne rządy, teraz w samym środku Ukrytego Imperium, Qi’ra zachwiała galaktycene status quo! Ale co to oznacza dla Rebelii? Co czeka Imperium? Jaką rolę odegrają łowcy nagród? I co dzieje się z doktor Aphrą?

16 listopada

Doctor Aphra #26

Okładka komiksu Doctor Aphra #26

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Okładka: W. Scott Forbes
Oficjalny opis: Sana Starros i jej sojuszniczki zapędziły Wszechwieczną iskrę w kozi róg. Są one zdeterminowana, by odzyskać doktor Aphrę bez względu na koszt. Ale czy to wystarczy, czy też zniszczy Sanę, Aphrę i wszystkich, których kochają?

Han Solo & Chewbacca #7 (z 10)

Okładka komiksu Han Solo & Chewbacca #7

Scenariusz: Mark Guggenheim
Rysunki: Paul Fry
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Chewie dokonuje zuchwałej ucieczki z więzienia! Z kolei Greedo musi uciekać i nie uwierzycie, kto idzie jego tropem.

The Hidden Empire #1 (z 5)

Okładka komiksu The Hidden Empire #1

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Steven Cummings
Okładka: Paulo Siqueira
Oficjalny opis: Sztarłatny świt i jego przywódczyni, Lady Qi’ra stali się najbardziej poszukiwanymi przestępcami w galaktyce, o tym jak Imperator Palpatine zdał sobie sprawę ze skali planów Qi’ry i postanawia ją zniszczyć. Ale przywódczyni Sztarłatnego świtu wciąż ma kilka asów w rękawie, a Rycerze Rena i jej inni sojusznicy na pewno nie poddadzą się bez walki.

23 listopada

Yoda #1

Okładka komiksu Yoda #1

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Nico Leon
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Dla jednych był legendą, dla innych nauczycielem. Dziś Yoda jest już praktycznie zapomniany, żyje na wygnaniu i nawiedzany przez swą przeszłość. Kiedy dziwnie znajomy głos niesie się przez bagna Dagobah, Yoda musi przypomnieć sobie lepcje, których udzielał przez setki lat, czy to w czasach Wielkiej Republiki, czy też w chaosie Wojen klonów.

30 listopada

Darth Vader #29

Okładka komiksu Darth Vader #29

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Luke Ross
Okładka: Rahzzah
Oficjalny opis: Trzy dekady temu, na rozkaz Impreratora, Anakin Skywalker zamordował Wata Tambora, przywódcę Unii Technokratycznej i całą wierchuszkę Separatystów. Kim zatem jest pirat Jul Tambor, co planuje na Skako Minor i jaką decyzję podejmie dawna dwórka Padme stojąca obecnie u boku Vadera, gdy będzie musiała zdecydować, czy Jul będzie żył, czy umrze? No i o której dwórce mowa?

Uffff… Trzeb przyznać, że w listopadzie komiksowych emocji z pewnością nam nie zabraknie! Już nie możemy się doczekać.

Źródło: link.