Trzeci odcinek trzeciego sezonu Mandalorianina miał mocno „andorowy” wydźwięk, jednak wiemy doskonale, że serial ten nie może istnieć bez kameo i gościnnych występów, które wywołają uśmiech na twarzy każdego niemal fana. Wygląda na ta to, że w finale sezonu zobaczymy przynajmniej jedną znajomą postać, dla której będzie to aktorski debiut. Oczywiście w tym miejscu należy ostrzec przed spoilerami, co też niniejszym czynimy.

Fang Fighter vs TIE Interceptor

Zanim jednak zdradzimy, o jaką postać chodzi, małe wsprowadzenie, samo w sobie też spoilerowe, które nadaje doniesieniom dodatkowej wiarygodności.

Rzecz tyczy się LEGO, tematu który poruszany był obszerniej niż zwykle podczas naszego ostateniego LIVE’a. Wspominałem tam, że wśród wiosennej fali zestawów LEGO Star Wars wciąż jest jeden, o którym nie wiemy praktycznie nic. A przynajmniej nie wiedzieliśmy wtedy, bo dziś sprawy mają się zgoła inaczej.

Otóż jeśli wierzyć przeciekom (a te, w kwestiach LEGO Star Wars rzadko się nie sprawdzają), to oficjalną nazwą zestawu 75348 będzie Fang Fighter vs TIE Interceptor, czyli po naszemu Mandaloriański myśliwiec vs TIE Interceptor. Ma on mieć 957 elementów i kosztować w granicach 100 Euro. Ale nie to jest najważniejsze (choć osobiście ogromnie się cieszę, że dostaniemy nowy Fang Fighter). Najważniejsza zdaje się data oficjalnego ogłoszenia zestawu, które ma nastąpić kilka dni po premierze finałowego odcinka trzeciego sezonu The Mandalorian. Taki wybór daty z pewnością nie jest przypadkowy i oznacza, że zestaw, a w szczególności zawarte w nim minifigurki, stanowiłyby spoilery finału. Dodać do tego fakt, że przecieki mówią, że Mandaloriański myśliwieć z zestawu nie jest myśliwcem Bo-Katan i voila! Dochodzimy do naszej tajemniczej postaci.

Aktorski Fenn Rau

A jest to nie kto inny, jak znany z Rebeliantów Fenn Rau, czyli dowódca Obrońców (frakcji Mandalorian stacjonującej na księżycu Concord Dawn), niegdysiejszy poplecznik Imperium, który ostatecznie walczył po stronie Rebelii.

Rewelacje te pochodzą z portalu MakingStarWars, także uznać je należy za bardzo wiarygodne. Co więcej, portal ó twierdzi, że w rolę Fenna Rau wciela się Kevin McKidd, który podkładał tej postaci głos w Rebeliantach.

Nie jest to może kameo tak doniosłe jak pojawienie się Luke’a czy wcześniej Ahsoki, ale fanów załogi Ducha i spółki z pewością bardzo ucieszy. Oczywiście o ile doniesienia się potwierdzą.

Źródło: link.