O ile nasze wczorajsze doniesienia dotyczące Thrawna, z uwagi na Prima Aprilis, mogły nieco mijać się z prawdą, co do dzisiejszych nie może być już wątpliwości i są w 100% prawdziwe. Dotyczą one ostatniej części trylogii Thrawn Ascendancy.

Thrawn Asendancy: Lesser Evil

Zapowiedziana na 16 listopada powieść będzie zwieńczeniem trylogii opowiadającej o początkach Thrawna i jego kariery we flocie Chissów, autorstwa Timothego Zahna. Okazuje się jednak, że cała Dynastia Chissów jest bardzo podzielona, a Thrawn znów znajdzie się w samym środku wydarzeń.

A oto oficjalny opis powieści Thrawn Ascendancy: Lesse Evil (Dynastia Thrawna: Mniejsze zło):

Przyszłość Dynastii Chissów wisi na włosku w finałowej odsłonie trylogii Thrawn Ascendancy autorstwa Timothiego Zahna.

Przez tysiące lat Dynastia Chissów była oazą spokoju, siły i prawości. Na jej czele stało Dziewięć Władających Rodów, które były ostoją stabilności w Chaosie Nieznanych Regionów.

Ale ta stabilność została zachwiana przez przebiegłego wroga, który nadwątlił zarówno lojalność, jak i zaufanie. Wierność ustąpić musiała miejsca podziałom między Rodami, a Dynastia, pomimo wysiłków Ekspansywnej floty obronnej, zbliżyła się niebezpiecznie do wojny domowej.

Dla Chissów wojna to nie pierwszyzna. Ich niemal mityczny status na terenach Chaosu został zbudowany dzięki licznym konfliktom i strasznym czynom, z których wiele zostało zapomnianych już dawno temu. Aż do teraz. By zapewnić przyszłość Dynastii Chissów Thrawn będzie musiał zgłębić jej przeszłość i odkryć mroczne sekrety dotyczące dojścia do władzy pierwszego z Władających Rodów. Ale prawda na temat rodzinnej spuścizny jest tylko tak mona, jak legenda, na której jest zbudowana. Szczególnie jeśli ta legenda okazuje się przekłamana.

Czy dla ratowania Dynastii, Thrawn gotów jest wszystko poświęcić, wliczając w to jedyny dom, jaki kiedykolwiek znał?

Przypomnijmy, że Lesser Evil będzie kontynuacją historii, którą poznaliśmy w powieściach Chaos Rising oraz zapowiedzianej na 4 maja, Greater Good.

Źródło: link.