Sariah Wilson, pisarka ze Stanów Zjednoczonych, miała niedawno okazję przeprowadzić wywiad z Rianem Jonhsonem, reżyserem Ostatniego Jedi. Jakiś czas temu zdradziła już, że podczas rozmowy Rian wyznał, że wciąż pracuje nad swoim projektem ze świata Gwiezdnych wojen, jednak jest to dość wczesny etap, ponieważ teraz skupia się na aktualnych zadaniach. Pozostając w tematach dotyczących uniwersum Star Wars, Sariah na swoim Twitterze napisała, że zapytała reżysera również o serial The Mandalorian.

Zapytałam Riana, czy rozważał kiedykolwiek wyreżyserowanie odcinka The Mandalorian. Powiedział, że bardzo by chciał, jednak wszystko zależy od terminów. Pisał wtedy scenariusz do filmu Na noże 2, a wkrótce zacznie go kręcić. Wszystko zależy od tego, czy znalazłby chwilę, żeby się od tego oderwać. Rozmawiał nawet o tym z Davem Filonim i odwiedził plan zdjęciowy pierwszego sezonu. Powiedział, że było tam super i zobaczył „Baby Yodę” na wiele miesięcy przed jego oficjalnym debiutem.

Rian Johnson podzielił się również swoimi wrażeniami z wizyty na planie.

Opowiadał jak stał na planie, a obraz i perspektywa zmieniały się wokół niego zgodnie z ruchami kamer. Dostał aż zawrotów głowy. To prawie jak wirtualna rzeczywistość. Niesamowite uczucie realizmu, kiedy się tam znajduje. To interesujące widzieć, jak przekłada się to na efekt widoczny na ekranie.

Przypomnijmy, że reżyser ma już doświadczenie w pracy nad serialami. Oprócz swoich filmów, w przeszłości wyreżyserował kilka odcinków serialu Breaking Bad, a wcześniej pracował również przy Terriers.

Czy chcielibyście zobaczyć odcinek The Mandalorian wyreżyserowany przez Riana Johnsona?

Źródło: link.