Grogu z serialu The Mandalorian stał się ulubieńcem fanów od samego początku swojego pojawienia się na ekranie. Zanim poznaliśmy jego imię, zyskał on przydomek Baby Yoda, który prawdopodobnie część z Was kojarzy nawet bardziej od prawdziwego imienia. Mały stał się inspiracją dla wielu ludzi i jeszcze przed pojawieniem się oficjalnych produktów z jego wizerunkiem, fani na całym świecie prześcigali się w kreatywnym wykorzystaniu jego podobizny.

Dziś mamy Wam do pokazania drinka autorstwa polskiego twórcy – Wojtka Grabowskiego znanego również jako Top Gar, który na swoim kanale YouTube opublikował cały proces powstawania napoju. Jak sam przyznał, najważniejsze w tym drinku jest zdobienie, a z samą zawartością można eksperymentować według własnych preferencji.

Czas przygotowania: 5 minut
Porcje: 1 porcja
Kalorie: 150 kcal

Składniki

  • 1 szara serwetka lub kawałek lnianego worka
  • 10 cm lnianego sznurka
  • 2 czarne oliwki lub czereśnie koktajlowe
  • 1 limonka
  • 150 ml soku pomarańczowego
  • 20 ml syropu blue curacao (można użyć również likieru blue curacao w wersji alkoholowej)

Sposób przygotowania

W drinku Baby Yoda istotniejsze od płynu jest zdobienie. Można w ten sposób podać każdy koktajl bezalkoholowy i alkoholowy o zielonym kolorze. W wersji alkoholowej można wykorzystać np. Blue Hawaii, a w wersji bezalkoholowej Blue Hawaii Virgin.

drinki baby yoda

Do podania Baby Yody najlepiej sprawdzi się klasyczny płaski kieliszek do szampana (na zdjęciu) lub kieliszek do Margarity (na zdjęciu wyżej po prawej stronie).

Na kieliszku mocujemy brązowy kubraczek. W tym celu najlepiej wykorzystać brązowe eko ściereczki lub lniany worek.

zawiązywanie kubraczka

Zawiązujemy go za pomocą lnianego sznurka.

zawiązany kubraczek

Na wykałaczkę nabijamy czarne oliwki. Chyba najlepiej sprawdzą się pod kątem wyglądu, nie pasują jednak do wielu drinków, dlatego można je zamienić na coś podobnego z wyglądu o lepszych walorach smakowych. Dobrze sprawdzą się tu czereśnie koktajlowe (na pierwszym zdjęciu po prawej).

oczy z oliwek

Limonkę kroimy na cztery lub osiem części. Przekrojone nacinamy mniej więcej w 1/3 tak aby zrobić z nich uszy.

uszy z limonki

Do szejkera wlewamy 150 mililitrów soku pomarańczowego.

sok pomarańczowy

Dodajemy 20 ml syropu blue curacao. To właśnie połączenie kolorów pomarańczowego oraz niebieskiego da nam ładny zielony kolor.

blue curacao

Aby przełamać nieco słodki smak dodajemy sok z pozostałej połówki limonki.

sok z cytryny

Wstrząsamy.

wstrząsanie

I przelewamy do kieliszka, w którym przygotowane jest już zdobienie.

nalewanie baby yody

Baby Yoda jest gotowy! Ten drink z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich fanach Gwiezdnych Wojen! Ze względu na specyfikę może być to zarówno drink bezalkoholowy, doskonały na urodziny czy inne imprezy dla dzieci, jak również drink w wersji alkoholowej dla dorosłych.

Efekt końcowy

Tak prezentuje się nasz drink po przyrządzeniu. Wygląda fantastycznie i może być świetnym elementem do świętowania zbliżającego się 4 maja, czyli Dnia Gwiezdnych Wojen. Jeżeli zdecydujecie się na przygotowanie Baby Yody, to koniecznie pochwalcie się z nami zdjęciami swoich efektów.

Źródło: link, link.