Niebawem zaczniemy poznawać kwietniowe zeszyty od Marvela, a oto zestawienie komiksów Star Wars na maj.

5 maja

Star Wars: War of the Bounty Hunters – Alpha #1

Okładka komiksu Star Wars: War of the Bounty Hunters – Alpha #1

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki:
 Steve McNiven
Okładka:
 Steve McNiven
Oficjalny opis:
 Boba Fett zawsze robi wszystko, by wykonać zadanie. Transport zamrożonego w karbonicie Hana Solo na Tatooine powinien być łatwizną. Ale jest jeden problem. DUŻY problem. I ktoś na pewno za to zapłaci.

12 maja

The High Republic #5

Okładka komiksu The High Republic #5

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki:
 Ario Anindito
Okładka:
 Phil Noto
Oficjalny opis:
 Stacja Starlight została opanowana przez upiornych obcych. Czy Venestra Rwoh i jej padawana Imri Cantaros znajdą sposób, by ocalić jej mieszkańców? Plus Keeve Trennis poznaje straszny sekret Mistrza Sskeera. Czy jeszcze kiedykolwiek będzie w stanie mu zaufać?

Star Wars #13

Okładka komiksu Star Wars #13

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Ramon Rosanas
Okładka: Carlo Pagulayan
Oficjalny opis: Chewbaaca dowiedział się, gdzie przebywa Boba Fett. Wraz z Lukiem Skywalkerem, wyrusza on na Nar Shadda, by uratować Hana Solo z rąk niesławnego łowcy nagród.

19 maja

Bounty Hunters #12

Okładka komiksu Bounty Hunters #12

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Mattia de Lulis
Oficjalny opis: Valance i jego tymczasowy partner Dengar ścigają się z czasem, by przechwycić cenny ładunek Boby Fetta. Ale ich śladem także ktoś podąża. Okazuje się, że jego powiązanie z Hanem Solo może okazać się brzemienne w skutkach.

26 maja

Darth Vader #12

Okładka komiksu Darth Vader #12

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Guiu Vilanova
Okładka: Aaron Kuder
Oficjalny opis: Po swojej chwilowej rebelii, Darth Vader powrócił do łask Imperatora. Teraz czeka go przerażająca odbudowa w tajnych laboratoriach na Coruscant. Ale czy odpływając na stole operacyjnym, Vader wciąż śni o o zemście na swoim Mistrzu? A może jego myśli biegną ku synowi, i jego przyjaciołom, którzy czynią Luke’a Skywalkera podatnym na ataki?

Doctor Aphra #10

Okładka komiksu Doctor Aphra #10

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Ray-Anthony Height
Okładka: Joshua Swaby
Oficjalny opis: Vukorah i Klan Nieugiętych zapędzili Aphrę i Sanę Starros w kozi róg. Czy uda im się uciec, szczególnie jeśli ucieczka oznaczać będzie utratę napędu Nihilów? I co sprawi, że na ich drodze stanie jeden z najniebezpieczniejszych łowców nagród w galaktyce?

Jak widać komiksy Star Wars na maj 2021 zdominowane zostaną przez wielki cross-over Wojna łowców nagród i już po opisać widać, że szykuje się naprawdę epicka historia, na którą czekamy z niecierpliwością.

Źródło: link.