Dobra wiadomość dla posiadaczy Nintendo Switch i PS4, którzy chcieliby zagrać w najlepszą pierwszoosobową strzelankę z Gwiezdnych wojen –  Star Wars Republic Commando! Ciepło przyjęta przez fanów produkcja, dziejąca się podczas Wojen Klonów, pojawi się na konsoli Nintendo Switch oraz PlayStation 4 już 6 kwietnia tego roku.

W Republic Commando wcielamy się w dowódcę elitarnego oddziału komandosów republiki Delta Squad i bierzemy udział w szeregu niebezpiecznych misji. Podczas rozgrywki będziemy mieli okazję wziąć udział w bitwie o Geonosis oraz Kashyyyk. Odwiedzimy również zaginiony okręt republiki RAS Prosecutor.

Źródło.

Pierwotnie gra pojawiła się w 2005 roku na PC oraz XBOX i spotkała się z ciepłym przyjęciem. Niektórzy uważają ją za najlepszy FPS w uniwersum Gwiezdnych wojen. W serwisie metacritic Republic Commando posiada metascore w wysokości 78%, a gracze ocenili ją na 8.6 w dziesięciostopniowej skali.

Na konsolach Nintendo Switch oraz PS4 gra zostanie wydana przez amerykańskiego dewelopera Aspyr, który zajmuje się przenoszeniem starych gier Star Wars na nowe platformy. Do tej pory udało im się wydać Star Wars: Knight of the Old Republic 2 na urządzenia mobilne, Gwiezdne wojny: Część 1 – Racer, Star Wars: Jedi Knight 2: Jedi Outcast i Jedi Academy na PS4 i Nintendo Switch.

Zobacz również:

Źródło: link.