Dostaliśmy kolejną, wspaniałą niespodziankę z okazji 40-lecia premiery Imperium kontratakuje, którą przygotowała nam sieć Multikino.

IMPERIUM KONTRATAKUJE WRACA DO KIN!

Oto komunikat prasowy sieci Multikino:

Już 3 lipca na wielkie ekrany Multikina wleci monumentalne dzieło science-fiction i film uznawany za najlepszą część „Gwiezdnych wojen”. Część V, czyli „Imperium kontratakuje” do dziś zachwyca dojrzałym podejściem, świetnymi sekwencjami akcji oraz efektami specjalnymi, które do dziś robią wrażenie. Weźmy raz jeszcze udział w monumentalnej bitwie na Hoth, gdzie wśród śnieżnej zamieci rebelianci rozpaczliwie bronią się przed siłami Imperium, pośród których największe wrażenie robią maszyny kroczące AT-AT. Przeżyjmy ponownie perypetie załogi Sokoła Millenium borykającej się z kolejnymi uszkodzeniami statku i obserwujmy rosnące uczucie między Hanem Solo i Leią Organą. Ponownie spotkajmy Yodę, przeszkolmy się na Jedi, a w podniebnym Mieście w Chmurach oraz zmierzmy się w pojedynku na miecze świetlne z samym Darthem Vaderem. „Imperium kontratakuje” aż kipi od emocji! Jedna uwaga – film pokażemy wersji oryginalnej bez polskich napisów.

Dla znaczniej części fanów, szczególnie tych młodszych może być to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć kultowy epizod na wielkim ekranie. Wcześniej okazje ku temu rodzimi fani mieli w 1982 roku, kiedy to film po raz pierwszy zawitał nad Wisłę. Z kolei w 1997 roku do kin Imperium trafiło w edycji specjalnej, z dodanymi scenami i poprawiono komputerowo efektami specjalnymi.

Jaka wersja trafi do kin 3 lipca? Tego jeszcze nie wiemy, ale można się domyślać, że będzie to najnowsza wersja przygotowana pod dystrybucję na platformie Disney+.

Wybierzecie się do kina, by raz jeszcze odwiedzić Hoth, Dagobah, czy Miasto w Chmurach?

Źródło: link.