Doszły do nas kolejne, bardzo ciekawe wieści z targów zabawek w Nowym Jorku. Tym razem dotyczą one samego Dartha Revana.

Miecz świetlny Dartha Revana

Podczas targów firma Hasbro zapowiedziała miecz świetlny słynnego Sitha. Nie jest to jednak byle jaka zabawka, a Star Wars: The Black Series Darth Revan Force FX Elite lightsaber, czyli kolekcjonerska replika z najwyższej półki wyposażona w efekty świetlne i dźwiękowe, a także wiernie odwzorowaną, metalową rękojeść. Miecz wzorowany jest na mieczy, który Darth Revan dzierżył w słynnej grze Star Wars: Knights of the Old Republic, czyli popularnym Kotorze.

Miecz ma wyjmowany kryształ kyber i odczepiane ostrze, które dodatkowo rozświetlać może się różnymi kolorami (od fioletowego do czerwonego). Jest też kilka różnych efektów dźwiękowych, wśród których usłyszymy między innymi dźwięk uruchamiania miecza, odbijania strzałów z blastera, czy przecinania ścian.

Miecz świetlny Dartha Revana trafi do sprzedaży we wrześniu, ale już dziś zamawiać można go na Amazonie. Niestety jego cena nie jest mała, wynosi ona bowiem 249,99$, aczkolwiek i tak jest to mniej, niż kosztuje miecz Kylo Rena z tej samej serii.

A oto kilka zdjęć miecza:

Co to oznacza?

Aczkolwiek tutaj nie cena i sam miecz są najważniejsze, a raczej to, co ich pojawienie się oznacza. Oczywiście może to być zaledwie myślenie życzeniowe, ale zapowiedź miecza Dartha Revana może świadczyć o tym, że filmy (lub seriale) opowiadające o czasach Starej Republiki są bliżej, niż nam się wydaje, a Darth Revan będzie ich integralną częścią. Przemawiać może też za tym fakt, że postać ta została niedawno wprowadzona do nowego kanonu. Stało się to za sprawą ilustrowanego słownika Skywalker. Odrodzenie.

 

Źródło: link.