W związku z tym, że kinowych Gwiezdnych Wojen nie zobaczymy przez najbliższe parę lat, nie może dziwić fakt, że Lucasfilm dużo większy nacisk położy na produkcje serialowe, zarówno aktorskie, jak i animowane.

Wśród tych ostatnich mamy na razie słabiutki (i zupełnie niepotrzebny) Ruch oporu, ale już niebawem czeka nas wycieczka na Mandalorę wraz z 7. sezonem Wojen Klonów. Ale to nie wszystko!

Kontynuacja Rebeliantów

Podcast Kessel Run Transmissions dotarł ponoć do informacji, jakoby powstawać miała kontynuacja świetnego serialu Rebelianci, która opowiadać będzie o Ahsoce Tano i Sabine Wren. Tak pamiętamy, po zakończeniu Galaktycznej Wojny Domowej obie panie wyruszyć miały na poszukiwanie Ezry Bridgera, który kilka lat wcześniej zaginał (wraz z Thrawnem). Najprawdopodobniej właśnie to byłaby oś fabularna nowego serialu i choć źródła podcastu o tym nie wspominały, wydaje się oczywistym, że powróciłby zarówno młody Jedi, jak i wielki admirał.

Twórcą serialu miałby być Dave Filoni, a jego debiut ma nastąpić ponoć jeszcze w tym roku! Aczkolwiek przed premierą nowego sezonu Wojen Klonów żadne oficjalne informacje raczej się nie pojawią. Z drugiej strony pojawić się mogę niedługo później, szczególnie jeśli serial miałby mieć swój panel na Star Wars Celebration 2020 w Anaheim.

Oczywiście na chwilę obecną to tylko niepotwierdzone plotki, choć twórcy podcastu zdają się pewni swych informacji, które pochodzić miały z kilku niezależnych źródeł. Zresztą kontynuacja wątków, które finał Rebeliantów pozostawił otwartymi od początku wydawała się tylko kwestią czasu i cieszymy się, że ten czas nadejść może już niedługo.

Źródło: link.