Jeszcze do niedawna wydawać się mogło, że widzieliśmy już figurki z Gwiezdnych Wojen we wszystkich możliwych wzorach i kolorach. Począwszy od pierwszych, kultowych dziś „Kennerów”, czy rozkosznie pokracznych PRLowskich podróbek tychże, poprzez popularne, funkowe POPy, aż do uwielbianych i jakże popularnych The Black Series od Hasbro, o najnowszych HyperRealach nie wspominając.

Jedną rzeczą, której nie mieliśmy, była Barbie Star Wars. Ale niebawem się to zmieni!

Barbie Star Wars

Parę dni temu na swym Twitterze firma Mattel ogłosiła pojawienia się kolekcji trzech lalek upamiętniających i oddających hołd filmowi Nowa Nadzieja. Lalki inspirowane były trzema kultowymi postaciami, widzianymi przez pryzmat stylowej elegancji, z którą od dekad kojarzona jest marka Barbie.

A oto w czym wystąpią nasze trzy zachwycające panie… I tutaj powinien pojawić się typowy dla pokazów mody opis kreacja, ale niestety, wśród nas próżno szukać autorytetów w dziedzinie mody, prosimy zatem o wybaczenie, jeśli opis nie będzie w stu procentach trafny i fachowy.

Księżniczka Leia Barbie

Lalce tej udało się idealnie uchwycić ducha Księżniczki Lei, dzięki długiej, śnieżnobiałej sukni oraz obszernym rękawom powiewającym niczym peleryny. By złamać nieco wszechobecną biel i dodać strojowi nieco młodzieńczej werwy, wzbogacono go o kilka chromowanych dodatków. Transformację przeszły też słynne „precelki”. Upięte nieco niżej warkocze o zwiększonej objętości idealnie wpasowują się w najnowsze trendy.

R2-D2 Barbie

R2-D2 Barbie prezentuje futurystyczny styl, który poprzez wykorzystanie geometrycznych kształtów oraz kolorystykę świetnie nawiązuje do naszego ukochanego droida. Lalka ubrana jest w kopułkową spódnicę, bomberkę oraz wysokie, przylegające kozaki. Stylizację uzupełnia niebieski koński ogon, makijaż oraz złota kopertówka nawiązująca do C-3PO.

Darth Vader Barbie

Oczywiście w kolekcji nie mogło też zabraknąć lalki inspirowanej złoczyńcą wszech czasów. Jak można było się domyślać, od stóp do głów odziana jest w lśniącą czerń, w tym ikoniczny, długi, czarny płaszcz. Metalowe dodatki, duże, ciemne okulary oraz kopertówka przypominająca panel kontrolny na zbroi Vadera dopełnia świetnej całości, która budzi tyleż grozę, co zachwyt.

 

Czy nam się wydaje, czy nagle spora ilość fanów nabrała przemożnej chęci na zabawę lalkami Barbie? Niestety, nawet jeśli tak, to muszą oni (i one) liczyć się ze sporym wydatkiem. Każda z lalek z kolekcji Barbie Star Wars kosztować będzie 100$. Jesteśmy jednak przekonani, że mimo to znajdzie się na nie bardzo wielu chętnych.

Źródło: link.