Niemal od samego początku istnienia Gwiezdnych Wojen, wszelkiego rodzaju gadżety i zabawki były ich ogromną częścią. Wśród tych ostatnich największą popularnością od zawsze cieszyły się figurki. Patrząc na pierwszą, kultową linię stworzoną przez firmę Kenner w 1978 (nie wspominając już od cudownie pokracznych i brzydkich PRLowskich podróbkach) oraz na najpopularniejszą obecnie serię The Black Series, widać jak daleką drogą one przeszły. Jednak firma Hasbro postanowiła iść krok dalej i stworzyła linię HyperReal, która, jak sama nazwa wskazuje, odwzorowuje znane z filmów postacie z niespotykaną dotąd dokładnością.

HyperReal

Pójście w tę stronę jest odpowiedzią na coraz popularniejszy trend fotografowania figurek w sposób imitujący rzeczywistość. Jeśli widzieliście takie zdjęcia, wiecie że bywają one naprawdę świetne i nierzadko wyglądają prawie jak prawdziwe. Zdarza się jednak, że cały efekt psują nieco widoczne przeguby figurek. I to własnie ich brak będzie jedną z cech figurek serii HyperReal.

Technologia ich tworzenia wywodzi się branży efektów specjalnych, w której przed erą efektów komputerowych, korzystano z techniki animacji poklatkowej i tworzonych na jej potrzeby makiet i figurek, które ustawiać można było w dowolnych pozach i które wyglądały jak żywe. I tak właśnie wygląda pierwsza z figurek HyperReal

HyperReal Darth Vader

Nikogo chyba nie dziwi, że pierwszą figurką w nowej linii jest sam Darth Vader i trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę rewelacyjnie!

Sam Mroczny Lord, jak i inne figurki nowej serii, które pojawią się w przyszłości, będzie większy od standardowych The Black Series. Będzie on mierzył aż 8 cali, czyli o 2 cale więcej, niż jego klasyczna seria. Lepsze, bardziej prawdziwe wrażenie sprawia także ubiór i wyposażenie hiper realistycznego Vadera. Jego płaszcz wykonany jest ze specjalnej tkaniny, hełm i zbroja są plastikowe, a niektóre inne elementy wykonano także z metalu.

HyperReal Darth Vader

Adekwatnie zwiększy się też cena. Figurka HyperReal Darth Vader w przedsprzedaży kosztuje niemal 80$, co jest kwotą już naprawdę nie małą, ale nie wątpimy, że wielu fanów z radością wyda tę kwotę. Zresztą patrząc na zdjęcia figurki, nie sposób im się dziwić.

HyperReal Darth Vader

Premiera figurki HyperReal Darth Vader zapowiedziana jest na jesień bieżącego roku.

Nie ma chyba nawet sensu pytać, czy wam się ona podoba (bo jak mogłaby się nie podobać), ale czy planujecie kolekcjonowanie nowej serii?

Źródło: link.