Jak obiecali tak zrobili. Pokaz Star Wars Jedi: Upadły Zakon podczas EA PLAY na E3 2019 spotkał się z niesamowicie ciepłym przyjęciem! Nic w tym zresztą dziwnego. Gra zapowiada się naprawdę dobrze i dla mnie jest to zdecydowany faworyt do gry roku!

Wrażenia z gameplay’u Jedi Fallen Order

Gameplay pokazuje nam część jednej z przygód Cala Kestisa na planecie Kashyyyk. Jego zadaniem jest zniszczenie rafinerii żywicy drzewa, która jest bardzo ważna dla Imperium, gdyż przekształcają ją w… na pewno coś złego. Aby tego dokonać, Saw Gerrera (tak, ten sam co w Łotrze 1!) ze swoimi żołnierzami odwraca uwagę szturmowców, gdy Cal mógł uwolnić więzionych w rafinerii Wookiee, których pomoc będzie niezbędna.

Rozgrywka prezentuje się fenomenalnie! Ta gra to jakby połączenie Uncharted, Dark Souls i The Force Unleashed w jednym! Nasz bohater – Cal Kestis – jest bardzo utalentowany w sztukach posługiwania się Mocą i mieczem świetlnym. Potrafi on nie tylko niczym Kylo Ren w Przebudzeniu Mocy zamrozić przeciwnika i pocisk z blastera, by następnie przyciągnąć go do siebie, złapać i ustawić go tak by trafił w niego jego własny strzał! Ale także potrafi się wspinać po gzymsach i skałach niczym Nathan Drake (seria gier Uncharted), tudzież prawdziwy Asasyn z serii gier Assassin’s Creed Ubisoftu.

Z pewnością gracze wykorzystają rozbudowaną mechanikę do efektownego prowadzenia pojedynków, a co za tym idzie, szykuje się prawdziwy wysyp wideo z tym związanych na YouTubie! Pole do popisu jest tutaj gigantyczne. Myślę, że oprócz tego co zobaczyliśmy, Cal gdzieś tam z pewnością będzie mógł uskutecznić także kilka innych ciekawych sztuczek – zapewne w jakiś sposób odblokowanych wraz z postępem w grze.

Grafika bez dwóch zdań jest oszałamiająca! Choć jest to materiał z wersji alfa gry, a efekt końcowy może wyglądać nieco inaczej to miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej! Animacje, tekstury, efekty, wszystko jest na bardzo wysokim poziomie. Trzeba przyznać, że Respawn Enterteiment stanęło na wysokości zadania i razem z Electronic Arts zaserwują nam kawał bardzo dobrej produkcji, którą gracze zapamiętają na bardzo długo!

Rok 2019 dla mnie zdecydowanie będzie rokiem Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Emocjonujące pojedynki, ciekawie zapowiadająca się fabuła, efekty, grafika, to wszystko sprawia, że każdy fan gier komputerowych i Gwiezdnych Wojen nie będzie mógł przejść obok tej produkcji obojętnie. Jak już wspomniałem – mocny pretendent do tytułu gry roku!

A wy? Co o niej myślicie? Też już złożyliście pre-order? Dajcie nam znać w komentarzach i Niech moc będzie z Wami i autorami Star Wars Jedi: Fallen Order!

Gameplay Jedi Fallen Order

A tutaj przypominamy gameplay z gry.

WIĘCEJ O STAR WARS JEDI: FALLEN ORDER

Przypomnijmy, że gra zadebiutuje 15 listopada na PC, Xbox One i PS4, a jeśli interesuje Was temat Jedi: Fallen Order, z pewnością zechcecie przeczytać także te artykuły:

Źródło: link.