Pojawił się oficjalny opis jednej z powieści wchodzącej w skład 2. fazy Wielkiej Republiki, pod tytułem Convergence.

Opis powieści Convergence

Oto pełny opis powieści:

Rozpoczyna się kolejna przygoda nowej ery Gwiezdnych wojen, która rozgrywać się będzie na długo przed wydarzeniami Światła Jedi.

To wiek odkryć. Jedi przemierzają galaktykę poszerzając swą wiedzę na temat Mocy, a także światów i ras, które Moc spaja. Tymczasem Republika pod przewodnictwem jej kanclerzy nie ustaje w wysiłkach do jednoczenia kolejnych, bliższych i dalszych światów.

Na sąsiadujących planetach Eiram i E’ronoh trwa odwieczny konflikt, napędzany tyleż ograniczonymi zasobami, co nieograniczoną ambicją. Konflikt eskaluje i pojawia się niebezpieczeństwo opanowania kolejnych planet. Ostatnią szansą na pokój jest planowane małżeństwo członków rodzin królewskich obu planet.

Jednak zanim pokój ma okazję zagościć na sąsiadujących planetach, próba zamachu na młodą parę burzy zalążki porozumienia, a pomiędzy Eiram i E’ronoh znów wybucha wojna. By przywrócić pokój, rycerka Jedi, Gella Nattai, poprzysięga dowiedzieć się, kto stoi za zamachem. Z ramienia Republiki, w śledztwie bierze udział syn kanclerz Kyong, Axel Greylark.

Ale nieufność, jaką Axel darzy Jedi mierzyć się musi z wiarą, jaką Gella pokłada w Mocy. Nigdy wcześnie nie miała ona do czynienia z tak zadufanym i rozpieszczonym imprezowiczem, z kolei on nie przywykł do towarzystwa tak drętwej i niestrudzonej legalistki. A im dalej posuwa się ich śledztwo, tym rozwiązanie zagadki wydaje się odleglejsze. Wobec kolejnych oskarżeń i wrogów, którzy zdają się czaić za każdym rogiem, Gella i Axel muszą się nauczyć pracować razem, by rozwikłać zagadkę i uratować oba światy.

Książka Zoraidy Córdovy (A Crash of Fate) ukaże się nakładem wydawnictwa Del Rey 15 listopada.

Źródło: link.