Odkąd Disney przejął markę Star Wars sporo wydarzyło się w świecie filmów, seriali, książek, czy komiksów. Natomiast kwestia gier komputerowych od tego czasu była dziwnie zaniedbywana. Na szczęście niebawem może się to zmienić.

Lucasfilm Games powraca

Po sieci krążą informacje o możliwym powrocie Lucasfilm Games. Chociaż Disney od 2018 roku współpracuje z Electronic Arts, niedługo może się wiele zmienić w kwestii produkcji gier komputerowych.

Electronic Arts otrzymało pełne prawa do tworzenia gier z uniwersum Star Wars, jednak na przestrzeni ostatnich lat nie mieli na koncie zbyt wielu sukcesów w tym zakresie. Poza wydaniem dwóch części odnowionej Star Wars: Battlefront i zapowiedzią Star Wars: Jedi Fallen Order na ten rok, nie dzieje się tam zbyt wiele. Do tego doszły duże kontrowersje i niezadowolenia fanów przy okazji premiery drugiej części Battlefronta.

Całkiem prawdopodobne są więc plotki o rzekomym niezadowoleniu Disney’a z tej współpracy oraz planach ponownego otwarcia oddziału Lucasfilm Games. Firma powstała w latach 80. może być lepiej kojarzona pod nazwą LucasArts, która ówcześnie była odpowiedzialna za gry z Gwiezdnych Wojen, a którą zamknięto po przejęciu franczyzy przez Disney’a.

Disney poszukuje specjalistów

Zapytany o relacje z twórcami gier EA prezes Disney’a – Bob Iger – zaprzeczył plotkom, lecz późniejsze decyzje wskazują, że sprawa nie wygląda tak kolorowo. Pojawiło się sporo ogłoszeń w sprawie współpracy w tworzeniu „interaktywnych produkcji”. Mimo, że firma nie potwierdziła wskrzeszenia Lucasfilm Games, to poszukują 83 specjalistów do pracy w firmie o tej nazwie. Potrzebni są artyści, kompozytorzy, analitycy, a także koordynatorzy marketingowi i nie tylko. Studio ma pracować nad projektami związanymi z uniwersum Star Wars oraz innych marek Lucasfilm.

Zerwanie współpracy z EA nie jest potwierdzone, lecz całkiem możliwe, że firma ta nie będzie jako jedyna posiadać praw do tworzenia gier pod marką Gwiezdnych Wojen. Pozostaje czekać na premiery gier od Electronic Arts oraz to jak zostaną przyjęte. Natomiast jeśli chodzi o powrót Lucasfilm Games, więcej informacji na ten temat powinno pojawić się w przeciągu kilku tygodni.

Źródło: link.