Pod koniec wczorajszego dnia (przynajmniej na naszej długości i szerokości geograficznej był to koniec dnia) sypnęło jednak interesującymi ogłoszeniami i zapowiedziami. Do świętowania Dnia Star Wars dołączył się także Chuck Wendig, autor książki Star Wars: Aftermath (Koniec i Początek), a także nadchodzącej 12 czerwca kontynuacji – Aftermath: Life Debt.

Ujawnił on słowa rozpoczynające powieść:

„Leia przechadzała się nerwowo” (a przynajmniej ja zaryzykuję takie tłumaczenie dla „Leia paces” nie znając kompletnie kontekstu)

Bardzo to niewiele, jednak z drugiej strony, nawet te kilka słów zdradza bardzo wiele, przede wszystkim to, że Leia występuje w powieści i można się domyślać, że jej rola nie ograniczy się to malutkiego epizodu. Zresztą i inni bohaterowie Oryginalnej Trylogii odegrają w powieści znacznie większą rolę, a nie, tak jak w pierwszej części, skupiać będzie się przede wszystkim na przygodach Norry i Temmina Wexley’ów, Sinjira Rath Velusa oraz Jas Emari.

A oto oficjalny opis książki:


Nastały mroczne czasy dla Imperium…


Imperator nie żyje, a pozostałości jego Imperium są w odwrocie. Nowa Republika walczy o trwały pokój, a gdy zdaje się on być w zasięgu ręki, niektórzy ośmielają się myśleć o nowych początkach i nowym przeznaczeniu. Dla Hana Solo znaczy to spłacenie ostatniego, największego długu i pomoc Chewbacce w wyzwoleniu jego domu – planety Kashyyyk.


Tymczasem Norra Wexley i jej drużyna tropią Admirał Raę Sloane i imperialne dowództwo przez cała galaktykę. I choć coraz większa liczba imperialnych oficerów staje przed obliczem sprawiedliwości, Sloane wciąż się jej wymyka. Norra obawia się, że admirał szuka sposobów na uratowanie podupadłego Imperium przed ostateczną zagładą. Jednak polowanie na Sloan musi poczekać, gdy Norra otrzymuje pilną wiadomość od Księżniczki Lei Organy. Okazuje się, że próba wyzwolenia Kashyyyku zawiodła Hana, Chewiego i grupę szmuglerów wprost w pułapkę, która zaowocowała schwytaniem wookiego i zniknięciem Hana.


Zarzucając swoją oficjalną misję i spiesząc ku ostatniej znanej lokalizacji Sokoła Millenium, Norra i jej załoga przygotowuje się na stawienie czoła wszelkim przeciwnościom, które staną między nimi, a ich zaginionymi towarzyszami. Jednak nawet oni nie są w stanie przewidzieć ogromu czyhającego na nich niebezpieczeństwa oraz bezwzględności wroga, na którego celowniku się znaleźli.