Premiera filmu Han Solo. Gwiezdne wojny – historie na nośnikach cyfrowych nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Nic więc dziwnego, że kampania reklamowa powoli się rozkręca. Tym razem za pośrednictwem portalu Forbes opublikowano artykuł dotyczący powrotu Maula i kilka zdjęć promocyjnych z jego udziałem. Choć wyniki finansowe jasno pokazują, że filmu nie obejrzały takie tłumy jakich oczekiwano, to ci, którzy widzieli najnowsze dzieło Lucasfilmu zgodnie przyznają, że największą niespodzianką podczas seansu było właśnie gościnne wystąpienie dawnego Sitha.

To była szybka decyzja

Do roli po latach powrócił Ray Park, który ponownie wcielił się w „ciało” antagonisty, natomiast głosu tym razem użyczył mu Sam Witwer, który już wcześniej dubbingował Zabraka w animowanych Wojnach klonów oraz Rebeliantach. Pierwszy z nich udzielił krótkiego wywiadu, który nieco przybliżył jego pracę za kulisami.

Dowiedziałem się o tym w zeszłym roku na przełomie czerwca i lipca, kiedy byłem w Gwatemali. Zadzwoniła do mnie Lynne Hale z Lucasfilmu. To było miłe z jej strony, bo powiedziała: „Ray, dzwonimy do ciebie, bo chcielibyśmy zobaczyć, czy byłbyś chętny. Odpowiedziałem jej, że tak i spytałem czy mam wsiadać w następny samolot.

Zdjęcia z udziałem Parka zakończyły się w październiku blisko końca produkcji filmu.

Ray wielokrotnie dawał do zrozumienia, że coś jest na rzeczy i trochę spoilerował na temat swojego udziału w filmie. Fani jednak byli na tyle skupieni na jego występie w domniemanym filmie o Obi-Wanie, że nikt nie przypuszczał, że Maul może pojawić się w Hanie Solo.

Mogłem już usunąć kilka z nich, ale jeśli przejrzycie moje posty na Instagramie to zobaczycie, że potajemnie o tym mówiłem, ale nikt się nie zorientował.

Nowe doświadczenia

W przeciwieństwie do Mrocznego widma, gdzie Ray jako choreograf otrzymał scenariusz całego filmu, tym razem dostał tylko swoje kwestie i kilka zapisków, co akurat dzieje się lub co się za chwilę wydarzy w danej scenie.

To było super, ponieważ Sam Witwer nagrał swoje kwestie i był to dla mnie zupełnie inny rodzaj pracy. Wsłuchiwałem się w jego głos, a później sam grałem. To było naprawdę przyjemne doświadczenie.

Na koniec wspomniał o swoim nowym mieczu świetlnym i potencjalnym powrocie.

Jeśli kiedykolwiek w przyszłości ponownie wcieliłbym się w Maula? Mam wiele wspaniałych pomysłów, co mógłbym zrobić z tym mieczem.

Przypomnijmy sobie również tę kultową scenę z Hana Solo:

Jak myślicie, czy jest jeszcze szansa na powrót Maula w jakimś filmie aktorskim?

Film Han Solo. Gwiezdne wojny – historie trafi na DVD, Blu-ray oraz Blu-ray 3D już 26 września.

Źródło: link.