Czego brakowało Przebudzeniu Mocy? Odwagi, oryginalnej historii, ciekawszych, mniej kontrowersyjnych bohaterów, no i Luke’a Skywalkera.

Czego brakowało Ostatniemu Jedi? Szacunku wobec ducha Gwiezdnych Wojen, bardziej przewidywalnej i schematycznej historii, no i oczywiście Luke’a Skywalkera takiego, jakim chcieliby go widzieć co poniektórzy fani.

Obu filmom brakowało jeszcze jednego. Nieobecność może nie bardzo piętnowana, pogodziła jednak fanów, którzy zgodnie twierdzili, że powinno się ją nadrobić.

Wiele wskazuje na to, że twórcy posłuchali głosu ludu, a Epizodowi IX tej jednej rzeczy brakować już nie będzie.

Hello… What have we here?

A właściwie tej jednej osoby. Jeśli wierzyć bowiem doniesieniom Fantha Tracks, w ostatniej odsłonie nowej trylogii zobaczymy w końcu Billego Dee Williamsa w swej najsłynniejszej roli Lando Calrissiana!

wraca kultowa postać epizod 9

Już wcześniej słyszeliśmy na ten temat spekulacje, gdy okazało się, że 81-letni aktor przeszedł na zupełnie nową dietę oraz rozpoczął intensywne (jak na swój wiek) ćwiczenia. Mógł to być zwrot ku zdrowszemu trybowi życia, ale fani od razu powiązali ten fakt z pracami trwającymi nad Epizodem IX.

Coraz więcej wskazuje na to, że mieli oni rację.

Lando na fali wznoszącej

Czy powrót najsłynniejszego hazardzisty w galaktyce (tytuł najsłynniejszego przemytnika odebrał mu Han Solo) ma związek z bardzo udaną kreacją Donalda Glovera jako młodego Lando? Raczej nie, tym niemniej trudno nie zauważyć, że dla byłego właściciela Sokoła Millennium nastały złote czasy.

Czy pojawienie się Landa w Epizodzie IX będzie ich zwieńczeniem, a może dopiero początkiem prawdziwej Landomanii i w przeciągu kilku lat dostanie on własny film?

My z pewnością byśmy się na to nie obrazili, a tymczasem ogromnie cieszymy się, że ostatni kluczowy gracz Oryginalnej Trylogii, powróci w końcu na wielki ekran.

Tym niemniej należy pamiętać, że wciąż są to jedynie plotki, które nie doczekały się jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

 

Więcej o Epizodzie IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.