Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał listopadowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 10,99 zł, a wraz z nim wyjątkowy mini zestaw LEGO Kanonierka HMP.

Na 34 stronach pisma znajdziemy jak zwykle już zabawne komiksy, rozbiór na klocki pierwsze różnorodnych zestawów, łamigłówki z odległej galaktyki, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki, a teraz także megaplakat A3 z Kylo Renem.

Komiksy

Gdzie tym razem zabiorą nas klockowi bohaterowie listopadowych komiksów? Han Solo wspólnie ze swoim wiernym towarzyszem Chewbaccą podejmują się misji zdobycia myśliwca TIE Najwyższego Porządku i w tym celu włamują się do ich fabryki. Wszystko idzie dobrze, dopóki nie pojawiają się kłopoty, a tą jest wizyta Kylo Rena. Czy bohaterowie wykonają zadanie i zdobędą upragnione kredyty? O tym już na stronie 5 magazynu w komiksie „Uprowadzony TIE„.

Freemakerowie definitywnie powinni zastanowić się nad zmianą branży na taką, w której nie spotykają ich problemy na każdym kroku. Tym razem rodzinka wybiera się na planetę Mirial, gdzie mają za zadanie naprawę separatystycznej kanonierki HMP. Nie zdają sobie sprawy, że ich klienci to w rzeczywistości podstępni piraci, którzy mają już niecne plany dla tego statku bojowego. Czy rodzeństwo wyjdzie z tego cało? Wszystkiego dowiecie się z komiksu „W pogoni za piratami” na stronie 22.

Bojowa kanonierka HMP

Mini zestaw Kanonierka HMP wygląda bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że składa się jedynie z 25 klocków. Przyznam, że preferuję zestawy większe, które dostarczają dłuższej rozrywki. Model, który na pewno warto mieć w swojej kolekcji, a jego zdjęcie zamieszczamy już poniżej.

Następny numer trafi do sprzedaży 29 grudnia, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy mini zestaw LEGO Y-wing. Jeżeli nie udało wam się dostać poprzedniego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.