Ostatni Jedi

Niemal dwa lata temu, kiedy to Moc na powrót się przebudziła, niewielu z nas zastanawiało się, jak potoczą się dalsze losy Odległej Galaktyki. Cieszyliśmy się po prostu, że znów możemy się do niej udać.

Z czasem emocje opadały (choć nasza miłość to Star Wars nigdy!), a fani zaczęli stawiać coraz więcej pytań.

Obok tych najpopularniejszych, czyli „Kim jest Snoke?” oraz „Czyją córką jest Rey?”, pojawiły się setki innych. Chcieliśmy wiedzieć, czy Kylo już na zawsze zatracił się w swoim gniewie i nienawiści; jak Phasma wydostała się ze zgniatarki śmieci (odpowiedź na to pytanie akurat poznaliśmy); czy skąd Maz miała miecz Luke’a.

Pierwszy (i kolejne) zwiastun dolał tylko oliwy do ognia fanowskiej ciekawości. Zaczęły pojawiać się coraz wyraźniejsze analogie do Imperium Kontratakuje, urzekły nas sceny bitwy o Crait, ale ponad wszystko, chcieliśmy wiedzieć dlaczego Luke uważa, że Jedi muszą odejść.

Dziś, kiedy nasze oczekiwanie na kolejny Epizod Sagi jest już na ostatniej prostej, w naszych głowach kłębi się pytań więcej, niż kiedykolwiek, a my marzymy, by poznać odpowiedzi chociaż na niektóre z nich.

Oczywiście na to poczekać musimy do 14 grudnia (chyba, że wybieracie się na jeden z pokazów przedpremierowych, które startują dzień wcześniej). Ale do tego czasu głowę i wyobraźnię zająć można czymś innym…

Wszyscy jesteśmy Lukiem Skywalkerem

Chyba każdy z nas choć raz marzył, by poczuć się jak Luke Skywalker. Niczym Ostatni Jedi poznać tajemnicę pierwszej świątyni jedi i w jej poszukiwaniu wyruszyć na surową, ale piękną planetę Ahch-To…

Oczywiście w naszym świecie Ahch-To wyspy Skellig i choć porgów tam nie spotkamy, to wycieczka tam i tak może okazać się przygodą życia.

I to właśnie taka wycieczka jest nagrodą w konkursie, który przygotowała sieć kin Helios!

Konkurs

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść do kina Helios na film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” w dniach: 13 grudnia 2017 – 14 stycznia 2018 roku i zachować bilet.

Następnie należy przygotować się do króciutkiego wywiadu z Ostatnim Jedi, w którym zadać można mu trzy pytania. Następnie owe trzy pytania trzeba nagrać (filmiki do 2 minut) i przesłać go na adres: [email protected] do 14 stycznia 2018, do końca dnia. Jeśli boicie się, że nagrany film waży za dużo, wystarczy wysłać link do materiału.

Najbardziej pomysłowe i kreatywne zgłoszenia nagrodzone zostaną jedną dwuosobową wycieczką na Wyspy Skellig w Irlandii oraz 10 zestawami niepowtarzalnych gadżetów inspirowanych najsłynniejszą filmową sagą świata – Star Wars.

Więcej szczegółów i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie http://www.helios.pl/ostatnijedi

Szczegółowy plan wycieczki

Dzień 1

  • przelot Warszawa-Shannon;
  • odbiór z lotniska prywatną taksówką przez przedstawiciela „Go Visit Ireland” transfer 200 km do Kerry
    Hotel położony jest na wyspie Valentia, stanowiącej jeden ze skarbów przyrody i historii Irlandii. Znaleźć tu można dzikie wybrzeże wbijające się w wzburzony Atlantyk, skały sięgające swoją datą 350 mln lat wstecz oraz małe rybackie wioski i miasteczka zachowaną prawdziwą irlandzką kulturą, kuchnią, tradycjami muzycznymi i sportowymi. Wyspa ma 11 km długości i 3 km szerokości. W zależności od godziny przylotu możliwy spacer po wyspie.
  • kolacja i nocleg w hotelu 3*.

Dzień 2

  • śniadanie w hotelu, na godzinę 9:15 goście przejdą pieszo do przystani „Skellig Island Visitor Experience Centre” gdzie obsługa poinformuje o bezpieczeństwie i programie rejsu. Około 10:00 wypłynięcie na wyspę łódką, rejs trwa 1 godzinę, 2,5 godziny pobytu na wyspie i rejs powrotny. Na rejs należy zabrać: wygodne sportowe obuwie (do przejścia jest ponad 600 kamiennych stopni) oraz odzież chroniącą przed wiatrem i wodą (kurtka przeciwdeszczowa).
  • Powrót na ląd ok. 14:30 transfer do Killarney – zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Czas wolny za spacer po historycznym miasteczku, ruiny XV-wiecznego zamku, architektura wiktoriańska.

Dzień 3

  • wycieczka autokarowa „The ring of Kerry” czyli pętla wokół Kerry to jedna z najpiękniejszych tras widokowych w Irlandii przemierzająca podnóża najwyższych szczytów zielonej wyspy, wzniesienia sięgają ponad 1000 m n.p.m. liczne jeziora, doliny, wioski, lasy dębowe i piękne widoki.
  • Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4

  • śniadanie, transfer na lotnisko wylot z Shannon do Warszawy.

Jak więc widzicie gra jest zdecydowanie warta świeczki, a wycieczka tropami Ostatniego Jedi jest spełnieniem marzeń każdego fana. Dlatego nie zwlekajcie, kupujcie bilet na Ostatniego Jedi do jednego z kin sieci Helios i już zaczynajcie myśleć nad pytaniami.

POWODZENIA!

Źródło: link.