Zbliżając się powoli do końca przedstawiania materiałów, które miało dla nas Entertainment Weekly, dochodzimy do bardzo ciekawego tematu rodzeństwa Skywalkerów.

Zostali rozdzieleni tuż po urodzeniu, jednak los, a może raczej przeznaczenie, zdołało ich połączyć. Ale czy w Ostatnim Jedi uda im się na powrót odnaleźć?

Jedna z okładek EW zdaje się sugerować, że tak, ale nie jest to takie pewne.

/Poniższy tekst zawierać może SPOILERY, dlatego też dalej czytacie na własną odpowiedzialność./

Brat i siostra

Ostatni Jedi w Entertainment Weekly

Oto co o swojej postaci mówi Mark Hamill:

„Luke tęskni za swoją rodziną, którą zdobył w Oryginalnej Trylogii, ale teraz świadomie sam się od nich odsunął. Nie wiadomo też, dlaczego nie odpowiedział Lei w Przebudzeniu Mocy. Na to i inne pytania odpowiedź poznacie dopiero po obejrzeniu najnowszego filmu.”

Również u Lei zmienia się dużo. Przede wszystkim nie stoi już ona na czele Ruchu Oporu. Tę rolę przejęła postać grana przez Laurę Dern – vice admirał Holdo. Także Poe Dameron został niejako namaszczony przez swoją mentorkę, by stać się jednym z przywódców Ruchu Oporu.

Szczegóły tych zmian nie są znane, ale można domyślać się, że Leia uznała, że czeka ją ważniejsza, bardziej osobista misja. I choć za przemianę Bena w Kylo wini głównie Snoke’a, w głębi duszy wie, że sama też nie jest bez winy.

Wygląda zatem na to, że po latach w służbie pokoju i galaktyki, przyszedł wreszcie czas, by rodzeństwo Skywalkerów przywróciło równowagę sobie samym.

Luke

Jednym z powodów, dla których Luke podchodzi do Rey z dużą rezerwą jest poczucie, że zatracił on cel. Jak zatem mógłby wskazać jej właściwą drogą, skoro sam jej nie zna.

„Nie jest on już tym zawsze pozytywnym farmerem.”

Mark Hamill dodaje, choć na tym etapie jest to już oczywiste.

Jednak jest ktoś, kto zawsze wyznaczał mu właściwy kierunek. Siła niemal równie potężna, co sama Moc. Ta, która zawsze potrafiła skierować go na właściwie tory. Nawet jeszcze zanim dowiedział się, że jest ona jego bliźniaczą siostrą…

Leia

Jeśli rodzeństwo na powrót się odnajdzie, będzie to z pewnością słodko-gorzkie spotkanie. Jednak jeśli tak się nie stanie, będzie to dla nich prawdziwą tragedią. Ale złamane serca są częścią życia, nawet tego zmyślonego.

Po śmierci Hana, utracie wiary w ideały Jedi oraz utracie wszystkiego i wszystkich, których znał, Leia jest ostatnim elementem, który przypomina Luke’owi o jego danym życiu. A jednak odepchnął ją i jej Sprawę, ale fani przekonają się, że miał ku temu powody.

Nie znaczy to też, że nie Luke nie pragnie poczuć się tak, jak kiedyś…

 

Nie ma chyba wątpliwości, że ten wątek, szczególnie wobec wciąż nieodżałowanej straty Carrie Fisher, będzie z jednym z najbardziej wzruszających w całej sadze. Coś mówi nam nawet, że niejeden fan uroni łezkę oglądając Luke’a i Leię na ekranie po raz ostatni.

INNE REWELACJE OD ENTERTAINMENT WEEKLY

A oto inne nowości, które miało dla nas EW:

Źródło: link.