Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na listopad oraz grudzień. Teraz wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na styczeń 2018 roku! Fani komiksów i Odległej Galaktyki na pewno nie będą zawiedzeni. Komiksy Star Wars na styczeń to przede wszystkim kolejne numery głównych serii Darth Vader oraz Star Wars. Oprócz nich wydane zostaną kolejne numery innych serii (Doctor Aphra i Poe Dameron) oraz interesujący one-shot przybliżający fanom postać DJ-a z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. A tak prezentują się szczegóły poszczególnych zeszytów zaplanowanych na styczeń:

3 stycznia

STAR WARS # 41

MARVEL ZAPOWIEDZIAŁ KOMIKSY STAR WARS NA STYCZEŃ

Okładka komiksu Star Wars # 41

Historia: The Ashes of Jedha: Part IV

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Lewiatan zmierza do Jedhy, aby obedrzeć szczątki tego niegdyś świętego miejsca do czysta. Ale kto poprowadzi ludzi przeciwko Imperium, kiedy Luke Skywalker jest rozdarty między jego wiernością Rebelii, a podążaniem ścieżką Jedi?

10 stycznia

STAR WARS: DARTH VADER # 10

MARVEL ZAPOWIEDZIAŁ KOMIKSY STAR WARS NA STYCZEŃ

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 10

Historia: Legacy’s End, Part IV

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Francesco Mattina

Oficjalny opis: Nadchodzi epickie zakończenie konfrontacji Vadera z Jocastą Nu. Sekrety ukrywa bibliotekarka Jedi, że warto ryzykować dla nich życie? I co najważniejsze, czy Jocasta Nu jest w stanie powstrzymać Vadera przed ich poznaniem?

17 stycznia

STAR WARS # 42 

MARVEL ZAPOWIEDZIAŁ KOMIKSY STAR WARS NA STYCZEŃ

Okładka komiksu Star Wars # 42

Historia: The Ashes of Jedha: Part V

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Lewiatan zmierza do Jedhy, aby obedrzeć szczątki tego niegdyś świętego miejsca do czysta. Ale kto poprowadzi ludzi przeciwko Imperium, kiedy Luke Skywalker jest rozdarty między jego wiernością Rebelii, a podążaniem ścieżką Jedi?

24 stycznia

STAR WARS: POE DAMERON # 23

MARVEL ZAPOWIEDZIAŁ KOMIKSY STAR WARS NA STYCZEŃ

Okładka komiksu Star Wars: Poe Dameron # 23

Historia: Legend Found, Part IV

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Tajną misję Generał Organy na Cato Neimoidi dotknął spory problem, a przez to misja odnalezienia Lor San Tekki jest zagrożona. Czy Eskadra Czarnych przetrwa atak z najmniej spodziewanej strony?

31 stycznia

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 16

MARVEL ZAPOWIEDZIAŁ KOMIKSY STAR WARS NA STYCZEŃ

Okładka komiksu Star Wars: Doctor Aphra # 16

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Emilio Laiso

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: To bardzo stresujący okres dla Doctor Aphra. Ma ona nowego mistrza, który trzyma ją w garści i jest dla niej potrójnym zagrożeniem. Dodatkowo pojawia się ważne pytanie, czy Magna Tolvan to przyjaciel, czy wróg?

STAR WARS: THE LAST JEDI: DJ # 1

MARVEL ZAPOWIEDZIAŁ KOMIKSY STAR WARS NA STYCZEŃ

Okładka komiksu Star Wars: The Last Jedi: DJ # 1

Scenariusz: Ben Acker oraz Ben Blacker

Rysunki: Kev Walker

Okładka: Jeff Dekal

Oficjalny opis: W grudniu, kiedy kinami zawładnie Ostatni Jedi, fani poznają kilka nowych, mrocznych zakamarków Odległej Galaktyki. A w jednym z nich znajdziemy DJa, tajemniczą postać graną przez Benicio Del Toro. Kim jest ta tajemnicza persona i co sprawiło, że ścieżki jego i bohaterów Ruchu Oporu się skrzyżowały? Ben Acker & Ben Blacker oraz Kev Walker przedstawią nam dzień z życia DJa, poprzedzający bezpośrednio jego pojawienie się na wielkim ekranie.

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na styczeń. Luke poszukujący pozostałości Jedi? Han przewodzący atakowi na Imperium? Vader kontra Jocasta Nu? Tajna misja Generał Organy? Tajemniczy DJ tuż przed Ostatnim Jedi? Komiksy Star Wars na styczeń zapowiadają się świetnie!

A Wy, na które wydarzenie czekacie najbardziej?

Źródło: link.