Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na październik oraz listopad . Teraz wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na grudzień! Fani komiksów i Odległej Galaktyki na pewno nie będą zawiedzeni. Komiksy Star Wars na grudzień to przede wszystkim kolejne numery głównych serii Darth Vader oraz Star Wars. Oprócz nich wydane zostaną kolejne numery innych serii (Doctor Aphra i Poe Dameron) oraz ostatni już zeszyt miniserii Mace Windu. Dodatkowo Marvel zapowiedziało komiksowy prequel do Ostatniego Jedi, który zadebiutuje niecałe dwa tygodnie po premierze filmu, czyli 27 grudnia. A tak prezentują się szczegóły poszczególnych zeszytów zaplanowanych na grudzień:

6 grudnia

STAR WARS: DARTH VADER # 9

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na grudzień

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 9

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Francesco Mattina

Oficjalny opis: Widmo Jedi wciąż zagraża młodemu Imperium. Vader jest na tropie Jedi, którego jego mistrz kazał pozostawić przy życiu.

13 grudnia

STAR WARS # 40

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na grudzień

Okładka komiksu Star Wars # 40

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Kiedy siły królowej Trios przenoszą się na spustoszoną Jedhę, Rebelia i pozostali partyzanci walczą o ratowanie tego, co pozostało po planecie! Echa Łotra 1 wciąż są słyszane wśród rebeliantów.

20 grudnia

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 15

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na grudzień

Okładka komiksu Star Wars: Doctor Aphra # 15

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Emilio Laiso

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Niegrzeczna pani archeolog Doktor Aphra może być w tarapatach. Jednak nie jest w nich sama. Miejmy nadzieję, że jej kompani są przyjaźnie nastawieni.

STAR WARS: POE DAMERON # 22

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na grudzień

Okładka komiksu Star Wars: Poe Dameron # 22

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Eskadra Czarnych oraz Generał Organa połączyli siły i wspólnie ruszyli w super tajną misję… uratowania Lor San Tekki. Dostaniemy też odpowiedź na pytanie, co Suralinda chowa w zanadrzu.

27 grudnia

STAR WARS: JEDI OF THE REPUBLIC – MACE WINDU # 5 (Ostatni)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na grudzień

Okładka komiksu Star Wars: Jedi of the Republic – Mace Windu # 5

Scenariusz: Matt Owens

Rysunki: Denys Cowan

Okładka: Jesus Saiz

Oficjalny opis: Po wyeliminowaniu buntu w swoich szeregach, mistrz Windu i jego towarzysze decydują się na ostateczne starcie przeciwko AD-W4 i jego armii droidów!

STAR WARS: THE LAST JEDI – STORMS OF CRAIT

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na grudzień

Okładka komiksu Star Wars: The Last Jedi – Storms of Crait # 1

Scenariusz: Ben Acker oraz Ben Blacker

Rysunki: Mike Mayhew

Okładka: Marco Checchetto

Oficjalny opis: Już tej zimy na ekrany kin wejdzie film Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi! Dzięki temu komiksowi poznacie tajemnicę mineralnej planety Crait. Na długo zanim planeta stała się miejscem bitwy Ruchu Oporu przeciwko Najwyższemu Porządkowi, Luke i Leia rozważali tą planetę jako bazę dla Rebelii. Ben Acker, Ben Blacker, Mike Mayhew oraz Marco Checchetto łączą siły, aby przedstawić najciekawszy prequel do Ostatniego Jedi!

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na grudzień. Vader przeciwko mistrzyni Nu? Powrót królowej Trios? Kłopoty Aphry? Tajna misja Damerona? Ostateczny pojedynek Mace’a Windu? Prequel do Ostatniego Jedi? Komiksy Star Wars na grudzień zapowiadają się świetnie!

A Wy, na które wydarzenie czekacie najbardziej?

Źródło: link.