Postać Najwyższego Przywódcy Snoke’a owiana jest szczelnym całunem tajemnicy i do dziś nie dowiedzieliśmy się o niej praktycznie nic. Odziany w złote szaty, góruje nad innymi oraz strzegą go karmazynowi pretorianie – drobnostki, które nie mówią nam za wiele, a wręcz nic. Przy okazji Piątku Mocy światło dzienne ujrzała informacja, której według nas ani Lucasfilm, ani Disney nie planowali zdradzać. Poznajmy okręt flagowy Najwyższego Porządku, który zwie się….

/Poniższe informacje należy uznać za SPOILER, a więc dalej czytacie na własną odpowiedzialność./

Mega Niszczyciel

Supremacy, a co w naszym rodzimym języku brzmiałoby Zwierzchnictwo lub Zwierzchnik. Wraz z nowymi droidami Sphero klienci musieli pobrać dedykowaną aplikację na swoje telefony, a tam w jednej z zakładek ujawniono wygląd oraz sylwetkę okrętu Najwyższego Przywódcy Snoke’a. Należy on do wąskiej klasy Mega Gwiezdny Niszczyciel i mierzy aż 60 kilometrów długości. Wyobraźcie sobie jak potężnym uzbrojeniem i ogromną załogą ten kolos musi dysponować.

W jednej z plotek na temat Ostatniego Jedi pojawiła się jedna mówiąca o latającej bazie Najwyższego Porządku, przy której dokują mniejsze statki. Skrzydła Supremacy mają wcięcia w kształcie trójkątów – czyżby były to doki dla gwiezdnych niszczycieli? Widowiskiem byłaby scena, w której takie monstrum wychodzi z nadprzestrzeni i jak lotniskowiec wypuszcza chmarę okrętów siejących zniszczenie we flocie Ruchu Oporu.

Pomnik dla admirała

Dodatkowo dzięki aplikacji Sphero prawdopodobnie poznaliśmy również nazwę okrętu flagowego Ruchu Oporu. Nazywa się on… Raddus. Jeśli komuś zapaliła się teraz w głowie lampka, to nie bez powodu. Nie ma bowiem innej możliwości jak ta, że statek nosi imię kalmariańskiego admirała, bohatera bitwy o Scarif. Nowi rebelianci muszą mieć w pamięci herosów galaktycznej wojny domowej, szczególnie tak odważnych, jak Raddus. Niestety ze zdjęcia za wiele na temat samego okrętu wywnioskować nie można. Może jedynie to, ze jego obłe kształty przypominają kalamariańskie konstrukcje.

Film Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi zagości na ekranach polskich kin już 14 grudnia 2017 roku (światowa premiera to 15 grudnia).

 

Źródło: link.