Ostatni Jedi zaliczył kolejny wyciek informacji, a tym razem są to materiały koncepcyjne związane z Najwyższym Porządkiem, które pokazują, jak wyglądają elitarni pretorianie, szturmowcy z nieznanej jeszcze formacji oraz potężne machiny kroczące. Grafiki zostały udostępnione na facebooku „Templo Jedi Aztlan” a ich prawdziwość już potwierdzili na podstawie swoich źródeł redaktorzy portalu starwarsnewsnet.com. Biorąc pod uwagę, co wiemy już na temat Ostatniego Jedi, a o czym pisaliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, my również sądzimy, że materiały te są prawdziwie. Uwaga na potencjalne spoilery z filmu.

Czerwoni Gwardziści

Pierwsza z grafik koncepcyjnych przedstawia opisywanego zaledwie kilka dni temu Czerwonego Gwardzistę Najwyższego Porządku, należącego do formacji zwanej Elitarni Pretorianie, a który różnić ma się od swojego Imperialnego poprzednika chitynową zbroją przypominającą owada. Pisaliśmy o nim więcej w tym > artykule <. To konkretne ujęcie z grafiki koncepcyjnej może być wskazówką, że w przeciwieństwie do scen z epizodu VI, nowego czerwonego gwardzistę zobaczymy w akcji!

Elitarny oficer

Kolejna z grafik przedstawia Oficera Szturmowca Najwyższego Porządku, jednak oznaczenia na jego zbroi sugerować mogą, że jest to jeszcze nieznany stopień w hierarchii organizacji. Dzierży on broń, która wygląda jak energetyczny topór lub siekiera, a może też to być jakaś wersja uzbrojenia, którym posługiwał się FN-2199 aka “TR8R” podczas pojedynku z Finnem. W lewym dolnym kącie zdjęcia widzimy zestawienie miniaturki tej grafiki koncepcyjnej z inną, która przedstawia kapitan Phasme, a co może być wskazówką, że tajemniczy szturmowiec należy do prowadzonej przez nią elitarnej jednostki.

Krocząca śmierć

Na ostatnich dwóch grafikach widzimy Maszynę Kroczącą Najwyższego Porządku o której pisaliśmy już wielokrotnie, a której istnienie ostatecznie potwierdził wyciek okładek nowych zestawów klocków LEGO z Ostatniego Jedi. Naszą wiedzę na temat tych pojazdów dzięki nowym grafikom poszerzyliśmy o ich oficjalne oznaczenia, czyli AT-M6.

Prawdziwość wszystkich informacji potwierdzi ostatecznie sam film, którego premiera w Polsce planowana jest na 14 grudnia 2017 roku.