Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał nowy majowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 9,90 zł, a wraz z nim wyjątkowy mini zestaw LEGO TIE Advanced.

Na 36 stronach pisma znajdziemy standardowo dawkę komiksów, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki, opisy klockowych zestawów, zagadki, rebusy i wykreślanki oraz mega plakat Przygody Freemakerów.

O czym dowiemy się z majowych komiksów? Kolejna historia o rodzeństwie Freemakerów, czyli „Zemsta Gwiezdnego Sępa”. Gwiezdny Sęp Freemakerów zostaje skradziony, ale złodzieje nie wzięli pod uwagę Rowana i Rogera, którzy w zabawny sposób dają im nauczkę. W drugim komiksie „Łapać zdrajcę!” wracamy do okresu oryginalnej trylogii, gdzie Admirał Ackbar wysyła Luka na poszukiwanie zdrajcy w szeregach rebelii. Poszukiwania zaprowadzają go na Coruscant, gdzie ledwie umyka przed spotkaniem z Darthem Vaderem, a przy okazji podstępem doprowadza do chaosu w stolicy Imperium.

Mini zestaw Lego TIE Advanced prezentuje się znakomicie, chociaż w porównaniu do poprzednich złożony jest z bardzo małej liczby części co trochę skróciło zabawę z jego składania.

Następny numer trafi do sprzedaży 30 maja, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy mini zestaw LEGO Droid Sęp. Jeżeli nie udało wam się dostać kwietniowego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w sprzedaży w salonach prasowych pojawiły się podwójne zestawy numerów z zeszłego roku, a to wszystko w cenie 14,99 zł. Jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję o zaległe numery, to teraz ma na to świetną okazję.