Pomimo tego, że jak wiemy Duch uczestniczył w bitwie o Scarif, nie stanie się to, na co wielu fanów liczyło. A mianowicie w serialu Star Wars Rebelianci nie zobaczymy znanej z filmu Łotr 1 bitwy.

Do kwestii tej odniósł się twórca serialu Dave Filoni w niedawno udzielonym wywiadzie. Powiedział on:

Nie wydaje mi się to właściwie. Zakończenie serialu musiałoby się opierać na czymś, co zobaczyliśmy już w filmie. Byłoby to odtwórcze i nieklimatyczne. W pierwszym momencie faktycznie wydaje się to świetnym pomysłem. Ale im dłużej się nad tym zastanawiasz, tym bardziej myślisz sobie – „hmmm, no nie wiem”. W znaczący sposób wpłynęłoby to na oczekiwania, a emocje związane z finałem serialu byłyby znacznie mniejsze. Podoba mi się zakończenie, które już napisaliśmy. Oczywiście bitwa o Scarif też bardzo mi się podobała. Myślę, że fajnie byłoby zobaczyć ją kiedyś z perspektywy Ducha, bo wiemy przecież, że tam był. Nie wiemy natomiast, kto w nim był. A to jest bardzo dobre pytanie, któremu należy się odpowiedź.

A Wy jak myślicie? Kto stanowił załogę Ducha podczas bitwy o Scarif? Czy cała ekipa znana z serialu dotrwała do tego czasu?