#winaobiwana to najnowszy hashtag zdobywający coraz większą popularność na polskim Twitterze. Osoby na portalu oskarżają mistrza Jedi o swoje niepowodzenia życiowe, pech czy nawet problemy całego świata.

 

POCZĄTEK

Wszystko zaczęło się wczoraj wieczorem. Wtedy grupa fanów, którzy zebrali się pod hashtagiem #gwiezdnewojny, zaczęli winić postać Obi-Wana Kenobiego za przejście Anakina na Ciemną Stronę Mocy. W końcu jeden z użytkowników utworzył z tego nowy hashtag o nazwie #winaobiwana i wtedy ludzie masowo twittowali na temat win tego nieszczęsnego mistrza Jedi.

 

Wczorajsza popularność hashtagów #gwiezdnewojny i #winaobiwana jest spowodowana tym, że co niedzielę telewizja TVN emituje Gwiezdne Wojny. Wczoraj emisję miał drugi epizod, czyli Atak Klonów. To właśnie w tym epizodzie Kenobi ma sporą rolę, natomiast Anakin doświadcza wiele krzywd, które powodują późniejsze przejście na ciemną stronę mocy.

 

Według Trendinalia Poland wczoraj między 23 a 24, hashtag o winie Obi-Wana był na czwartym miejscu najpopularniejszych hashtagów w Polsce. W tym samym czasie hashtag #gwiezdnewojny był na pierwszym miejscu. Informują oni również, że 80,921 osób widziało ten hashtag od jego pierwszego pojawienia się, aż do momentu zostaniem czwartym najpopularniejszym hashtagiem.

 

#WINAOBIWANA TERAZ

Obecnie na hashtagu jedynie sporadycznie pojawiają się nowe wpisy, ale przewidujemy, że już w tę niedzielę hashtag odżyje. Ta sytuacja pokazuje jak dużo jest fanów Star Wars na Twitterze oraz ile osób lubi oglądać epizody w telewizji.

Zapraszamy oczywiście na naszego Twittera, gdzie zawsze twittujemy razem z innymi fanami.