Jak większość z Was zapewne doskonale wie, w tym roku mija 40 lat od premiery pierwszego filmu z uniwersum Star Wars – Nowej Nadziei. Wszyscy liczyliśmy na coś spektakularnego, ale póki co możemy być chyba nieco rozczarowani.

Dziś jednak pojawiła się bardzo interesująca plotka, jakoby planowana była reedycja Oryginalnej Trylogii na DVD oraz Blu-Ray, ALE w wersji pierwotnej. Bez Edycji specjalnych i innych cyfrowych poprawek! Innymi słowy – bez cholernego CGI!

Ki

Kinowy plakat promujący Edycję Specjalną z 1997 roku.

Odkąd George Lucas przygotował Special Edition (na 20 rocznicę premiery Nowej Nadziei) i zachłysnął się możliwościami, które dawała ówczesna technologia, skrzętnie ukrywał przed światem oryginalne wersje swoich filmów. Jednak jeśli plotki się potwierdzą (a powinny, bo a) okazja jest nie lada i b) George Lucas nie jest już u władzy), weterani Gwiezdnych Wojen ponownie będą mogli obejrzeć film w tej samej wersji, którą widzieli w kinie!

Na ten moment nie wiadomo nic więcej, ale jak tylko pojawią się jakieś konkrety, z pewnością się od nas o nich dowiecie!  Także bądźcie w gotowości i czekajcie na wszelkie nowinki, jak i na zbliżający się teaser Ostatnich Jedi!