Jak wiadomo dla czołowej gry EA z uniwersum Star Wars, Battlefronta pojawił się niedawno (w poniedziałek) nowy update, który wprowadza kilka znaczących zmian w rozgrywce. Sam update choć sporo waży został oznaczony jedynie jako „Poprawka błędów i usprawnienia”. Gdzie możemy oczekiwać zmian? W trybie gier, gwiezdnych kartach i bohaterach!

Generalne zmiany obejmują nie tylko poprawę oświetlenia czy drobnych problemów interfejsu użytkownika. Dodatkowo dla osób, które dopatrywały się niedokładności na mapach Scarif, ucieszy fakt, że doczekały się one drobnych korekt modeli.

Tryby gier:

Atak AT-AT:

  1. Scarif: naprawiono błąd wyświetlania wszystkich trzech łączy na mapie w tym samym czasie. Dodatkowo skorygowano wszystkie miejsca odradzania się na mapie, a także zwiększono czas Y-Winga na 30 sekund.
  2. Zmierzch na Hoth: zmniejszono prędkość AT-AT.
  3. Wszystkie mapy: skorygowano ilość punktów życia AT-AT.

Inflirtacja: nie tylko skorygowano obszary grywalne podczas podejścia, ale również naprawiono błąd, który uniemożliwiał nam podniesienie Taśmy po użyciu Plecaka Skokowego.

Nieznaczne poprawki zostały również naniesione na mapach Polowanie na Bohaterów, Bohaterowie vs Złoczyńcy czy Stacja Bojowa.

Bronie i karty:

Tutaj spotkamy się ze skorygowaniem kryteriów zlecenia, za które otrzymamy Imploder dźwiękowy, a także wzmocnienia zasięgu jego wybuchu i zadawanych obrażeń.

Oprócz tego drobne korekty zostały wdrożone w uderzeniowych TIE , jak i poprawiono błąd związany z bronią A-180.

Bohaterowie:

Tutaj już zmian jest całkiem sporo, objęci poprawkami zostali: Bossk, Chewbbacca, Darth Vader, Leia, Krennic, Luke, Jyn, Lando, Greedo, Boba Fett.

Z najważniejszych zmian można dodać również, ze od teraz w przeciągu dwóch sekund będzie możliwe zapobiegnięcie kolejnemu ogłuszeniu po tym jak już raz zostaniemy potraktowani takim działaniem. Nie obejmuje to oczywiście Duszenia i Pchnięcia Mocą.

Jedną z ciekawszych zmian na pewno jest fakt, że od teraz grając jako Boba Fett podnosimy nasze obrażenia zadawane miotaczem płomieni o 50%. Ma to całkowity sens przeciwko tej kupie kłaków 😉 Cieszy również fakt, że wreszcie uporano się z bugiem towarzyszącym Lando.

Dla osób chętnych do zapoznania się z pełną listą zmian, zapraszam tutaj, na oficjalny spis patcha.

Galaxy of Heroes

Tutaj przygotowany jest już o wiele poważniejszy update. Komu przeszkadzało, że przez dłuższy czas twórcy gry skupiali się na Rebeliantach? Mi na pewno. Ale już niedługo ma się to zmienić. Według ich zapowiedzi już w lutym Ciemna Strona doczeka się swojej chwili. Once more the Sith will rule the Galaxy!

Przygotowywana jest specjalna operacja, która sama w sobie określana jest jako dwutygodniowy event, który jest wręcz 4 w 1. Co tam będzie można zdobyć? Ano shardy do odblokowania Orsona Krennica jak i Deathtropperów. Część pierwsza będzie dostępna od 20 poziomu, nazywać się będzie Ucieczka z Jedha i nie uświadczymy jakichkolwiek ograniczeń przy tworzeniu drużyny. Więcej informacji zostanie udzielonych 25 stycznia.

Dodatkowo w lutym dodane zostaną dla graczy powyżej 75 poziomu Walki Szturmowe. Ma to działać jako powracający co jakiś czas event, w którym będzie można zdobyć shardy do odblokowywania postaci Separatystów. Sama walka jest określana jako trudna i polecane są wybitnie rozwinięte postacie: Gear 10+, 5-dot mods, and maxed abilities are strongly recommended. Ale jak wiadomo, nic co przychodzi łatwo nie daje dużej satysfakcji. 😉

Oprócz zapowiedzianych nowości, zaszły pewne zmiany w postaciach dostępnych do kupienia w „sklepie”. Gracze od 41 poziomu będą mieli dostępne postacie: Wedge Antilles, Jawa Engineer, Chief Nebit, Geonosian Spy, Sunfac, Jawa Scavenger, CT7567, Darth Maul, Zam Wessel, CC2224- Cody, Scarif Rebel Pathfinder, Dengar, Gamorrean Guard, B2 Super Battle Droid, Baze Malbus, Shoretrooper.

Dodatkowo naprawiono bugi występujące przy postaci Generał Kenobi i Baze Mulbus. Pełna lista zmian zapowiedzianych znajdziecie tutaj.

Dlatego cierpliwości miłośnicy ciemnej strony… W lutym nadejdzie nasz czas i przejmiemy władzę nad galaktyką!