Czy możliwe jest, by seriale animowane Wojny Klonów i Rebelianci, oraz nadchodzący Epizod 8 były ze sobą powiązane, pomimo że dzielą je od siebie dziesiątki lat? Okazuje się, że tak! Oczywiście na chwilę obecną są to zaledwie plotki, ale jak się zaraz przekonacie, brzmią one całkiem sensownie.

UWAGA POTENCJALNE SPOILERY

Niedawno pojawiły się informacje, jakoby w Epizodzie 8 miały pojawi się niewielkie, skrzydlate stworki pełniące rolę „obrońców Ahch-To”, czyli planety, na której przez lata rezydował Luke Skywalker. W dniu wczorajszym Jason Ward z MakingStarWars.net poinformował, że jego źródła opisały mu nieco dokładniej owych „obrońców” i biorąc pod uwagę filmową interpretację animowanych postaci i stworzeń, całkiem prawdopodobne, że mamy tutaj do czynienia ze znanymi już convorami.

Nawet jeśli będzie to prawda, może okazać się to zaledwie easter egg, jak na przykład pojawienie się…

UWAGA SPOILER ŁOTRA 1

…Ducha i Choppera. Ale może być też czymś znacznie, znacznie więcej, co w znaczący sposób zmieni nasze postrzeganie Mocy.

Należy bowiem pamiętać, że convory (które zadebiutowały w 3. sezonie Wojen Klonów w odcinku Padawan Lost), często pojawiają się w bardzo znaczących momentach związanych z Mocą. W Rebeliantach te „kosmiczne sowy” widzimy w odcinku Mystery of Chopper Base, gdy Ezra stara się poprzez Moc połączyć z fauną planety. Ich przedstawiciel (a może przedstawicielka) pojawia  się też po emocjonalnej walce Ahsoki z Vaderem w Twilight of the Apprentice. Aż w końcu w Steps Into Shadow convor przysiada na ramieniu Bendu, gdy ten spotyka Kanana i Maula.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że convory swym umaszczeniem często przywodzą na myśl konkretne osoby. Ten przedstawiony powyżej kolorystycznie koresponduje z Siostrą (ze słynnej historii o Mortis w Wojnach Klonów). W Rebeliantach z kolei widzieliśmy kolorystykę podobną do barw Ahsoki.

Wobec tych rewelacji, jeszcze ciekawiej brzmią słowa Dave’a Filoniego (twórcy obu seriali animowanych), który w marcu ubiegłego roku o convorach wypowiedział się w następujący sposób:

Można powiedzieć, że w pewnym sensie są to posłańcy, oraz obserwatorzy. Zdecydowanie są Czymś. I sugerowałbym – choć wolałbym widzieć tutaj spekulacje fanów – ale sugerowałbym, że jeśli te stworzenia są czegoś awatarem, to coś pojawiło się już w serialach animowanych.

Czy to zatem możliwe, że Jedi, lub inne wrażliwe na Moc istoty mogą w pewien sposób łączyć się z convorami i przekazywać im swoją wiedzę i wspomnienia? Czyżby istoty te „broniły” Ahch-To nie w wymiarze fizycznym, ale raczej duchowym,? Przechowywałyby i przekazywały wiedzę na temat miejsca (plotki sugerują, że miało znajdować się tam coś w rodzaju świątyni, czy zakonu), które niegdyś tam było i osób, które tam mieszkały? Czy właśnie w ten sposób Rey pozna dawne tajemnice Jedi i będzie to istotna część jej szkolenia?

Jeśli by tak się stało, byłaby to jedna z największych rewelacji, pokazywałoby bowiem kolejny sposób, po Duchach Mocy, w jaki Jedi mogą zachować cząstkę siebie nawet po śmierci.

Oczywiście na ten moment praktycznie żadna z tych plotek i teorii nie doczekała się potwierdzenia, więc mogą okazać się stekiem bzdur. Ale być może coś jednak jest na rzeczy.

A Wam jak podoba się taka teoria i takie powiązanie Wojen Klonów, Rebeliantów oraz Epizodu 8?