SWCE2106 powoli się rozkręca! Skończył się właśnie panel poświęcony postaci Ahsoki Tano z udziałem Pablo Hidalgo, Dava Filoniego, oraz Ashley Eckstein (głos Ahsoki w serialach), na którym poznaliśmy kilka ciekawych faktów, a także dowiedzieliśmy się nieco o „przyszłości” postaci.

W pierwszej kolejności Dave odnosi się do dzieciństwa Ahsoki i odnalezienia jej przez mistrza Plo Koona. Aczkolwiek w serialu pokazane było to tylko we retrospekcjach, aczkolwiek „wczesne lata” Ahsoki doczekają się kiedyś swej własnej historii. A ramach ciekawostki dowiedzieliśmy się też, że początkowo na małą Ahsokę polować miał łowca nagród.

p4-part1-as-child p5-part1-as-child-2

Następnie Dave przeszedł już do Wojen Klonów, a właściwie skasowania tego serialu. Gdy to nastąpiło, gotowe były trzy historie skupiające się na postaci Ahsoki. Pierwsza z nich – „Wędrówka Ahsoki” opowiadała o tym, jak była padawanka, po opuszczeniu Zakonu Jedi próbuje ułożyć sobie życie na Coruscancie, co wcale nie było łatwe. Koniec końców odnalazła się ona na słynnym poziomie 1313, gdzie poznała łotrzyka imieniem Nix, a także zupełnie inny, mroczny świat, w którym jedna odnalazła się całkiem nieźle (a sam Nix miał się z czasem stać kimś na kształt jej chłopaka). Tutaj w ramach ciekawostki mamy niewykorzystany projekt śmigacza Ahsoki, który ostatecznie zobaczyliśmy w Rebelsach w rękach Kanana.

p18-part2-actionp14-part2-with-speeder-1024x727

Na tym etapie twórcy mieli w planach sporo eksperymentów z ubiorem Ahsoki, co widzimy w kolejnej nieopowiedzianej historii, kiedy to Ahsoka powraca na najwyższe poziomy Coruscant, a jej strój zdaje się czerpać sporo z ubiorów Ventress oraz Siostry z Mortis.

Trzecia historia nazywać miała się „Powrót Jedi” a w niej Ahsoka ponownie nawiązuje kontakt z Zakonem Jedi, gdyż dowiaduje się o niebezpieczeństwie, które zagrażać ma mistrzowi Yodzie. Pomimo tego, że nie przyłącza się ona z powrotem do zakonu, to w historii tej widzielibyśmy ją niemal stającą na przeciw samego Sidiousa.

Bardzo ciekawą byłaby też opowieść o wydarzeniach na Mandalore – dzięki mandaloriańskiej wojowniczce Bo Katan, bohaterowie dowiadują się, że tam własnie znajduje się Maul i tam właśnie się udają. Ostatecznie Yoda odwołuje Anakina i Obi-Wana z Mandalore, gdyż porwany został Kanclerz Palpatine (byłoby to świetne wprowadzenie do Zemsty Sithów). Jednak Anakin pozostawia Ahsoce batalion klonów pod dowództwem Rexa (dlatego też nie widzimy go w filmie). Na jednym ze szkiców koncepcyjnych pokazano też świetne ujęcie Ahsoki na czele batalionu klonów, a także pojedynkującej się z Maulem.

Co ciekawe, Pablo Hidalgo stwierdził, że chociaż odcinki opowiadające te historie nie powstały, dla niego to jest właśnie historia Ahsoki (czy to już kanon, czy jeszcze nie całkiem? ;)) i wszystko to znajduje się w jej pamięci, gdy pojawia się ona w serialu Star Wars Rebels.

A skoro już o nim mowa, oto świetny szkic koncepcyjny dojrzalszej Ahsoki:

p46-part6-rebel

Przy okazji pytań od publiczności podniesiona została ciekawa kwestia połączenia, jakie potrafi powstać między dwojgiem wrażliwych na moc osób, a które zdecydowanie pojawić musiało się między Anakinem, a jego padawanką. Jednak po Rozkazie 66 Ahsoka przestała „czuć” Anakina, dlatego też myślała, że Anakin zginął i nie mogła uwierzyć, że stał się on Darthem Vaderem. Kwestia ta ma zostać poruszona w nadchodzącej powieści „Ahsoka”.

p39-part5-ahsoka-book

Na koniec ujawniono kilka grafik z kolekcjonerskich kart Topps, które skupiają się i w pewien sposób interpretują ostatnią scenę z udziałem Ahsoki w drugim sezonie Rebeliantów:

p60-topps-ahsoka-sabers-786x1024

p60-topps-aksoka-walk

p60-topps-vader2

p61-ahsoka-vader

p62-topps-ahsoka-river

A także jej figurkę POP od Funko:

p60-funko-ahsoka

A tak w ogóle, to są tutaj jacyś fani Ahsoki? 🙂