Wydawnictwo Zielona Sowa zajmuje się wydawaniem różnych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są to zazwyczaj książki z naklejkami, czy z różnymi manualnymi zadaniami. Jednak pozycja, którą recenzuję trochę wyróżnia się na ich tle. Przede wszystkim jest to mała książeczka. W środku ma 16 kartek pocztowych i kilkustronicowy wstęp, który opisuje Rebeliantów oraz tłumaczy zasady pisania pocztówki. Książeczka na tylnej części reklamuje się tekstami: „Rebelianci czekają na wiadomość od Ciebie” lub „Użyj swoich mocy i stwórz niepowtarzalną pocztówkę”. Mnie to przekonuje! Wolę, by jakiś młody fan starał się napisać pocztówkę do swojego kolegi, niż żeby obklejał cały dom licznymi naklejkami.

Bardzo podoba mi się wygląd pocztówek. Są one zaprojektowane, jak plakaty propagandowe. Taki styl przypadł mi do gustu. Niektóre z nich pozostawiają pole do wypełnienia przez dziecko. Na tylnej części pocztówek widnieje typowy szablon pocztówkowy. Dodatkowo na początku dziecko jest zachęcone do kreatywności.

Papier użyty jest dosyć twardy, idealny wręcz do pocztówek. Można powiedzieć, że pocztówki te są lepszej jakości niż te, które znajdziecie na wakacjach w Kołobrzegu.

Poniżej przedstawiam notkę od wydawcy:

Data wydania: 2015
Format: 180×125
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 40
Wiek czytelnika: 6-8 lat
Seria: STAR WARS REBELS
16 kartek na różne okazje dla wielbicieli sagi Star Wars Rebelianci!
Pierwsze strony książki zawierają opisy bohaterów, ich przygód. Pozostałe to 16 kartek, wśród których część jest gotowa, a część przygotowano tak, by można było samemu dokończyć ich ozdabianie. Na odwrocie każdej z nich znajduje się miejsce na wpisanie tekstu lub wstawienie rysunku ( oraz miejsce na adres i znaczek, jak w standardowej karcie pocztowej).