Łotr 1, to jak już wielokrotnie powtarzano, jedna wielka niewiadoma. Pierwszy ze spin-offów, pierwszy film bez klasycznych, pełzających napisów, pierwszy film bez Skywalkerów. A także, coś dla wielu nie do pomyślenia, pierwsze Gwiezdne Wojny bez muzyki Johna Williamsa!

Ścieżka dźwiękowa Rogue One budziła wiele emocji nawet jeszcze zanim niespodziewanie zmienił się kompozytor, a Alexandre Desplata, zastąpił Michael Giacchino. Po tym ruchu awansowała na jedną z największych niewiadomych. Tym bardziej, że nowy kompozytor na napisanie muzyki dostał niewiele ponad miesiąc.

A dziś Entertainment Weekly przygotował dla nas kolejną bombę! Fragmenty dwóch utworów ze ścieżki dźwiękowej Rogue One autorstwa Michaela Giacchino.

Co ciekawe, utworów, których fragmenty właśnie usłyszeliśmy (Her Path is Clear oraz Approach to Eadu) próżno szukać na liście utworów ze ścieżki dźwiękowej, o której pisaliśmy parę dni temu.

Ale czy to ma teraz jakieś znaczenie? Ważne jest, że muzyka, choć w pewien sposób zbliżona do genialnych utworów Johna Williamsa, zdaje się mieć też swój własny, niepowtarzalny charakter i słucha się jej z przyjemnością.

Czy macie podobne wrażenia?